Фото автора.
Фото автора.

Сквер на майдані Польовому в Житомирі потребує реконструкції. Так вважають і місцеві жителі, і влада. Із відповідними проханнями житомиряни зверталися до міської ради. А нещодавно ініціативна група мешканців мікрорайону прийшла на позачергове засідання виконкому стосовно долі скверу, але цього разу мешканці були невдоволені тим, як розпочалася реконструкція — зі зрізання молодих дерев.

Міський голова Сергій Сухомлин обіцяв активістам наступного ж дня провести спільну зустріч із жителями, підрядниками, проектантами, комунальниками. І наступного вечора поблизу фонтану «Космонавт» було велелюдно — тут зібралися десятки житомирян.

Людмила Марцинівська, яка мешкає на Польовій вже десятиліття, розповіла, що 25 липня місцеві жителі помітили, як чоловіки почали зрізати дерева. Житомирянки викликали поліцейських, які, прибувши на місце, через відсутність відповідних документів призупинили вирубку. Та наступного дня роботи відновилися — довелося викликати працівників КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир», які склали відповідні акти. Як з’ясувалося, ніяких рішень щодо вирубування дерев на засіданні виконкому міської ради не приймалося. Без жодних дозволів були зрізані 4 дерева, у тому числі — молода блакитна ялина. Також пилкою пошкоджено стовбури ялини та берізки, за «лікування» яких обіцяли взятися місцеві жителі. Щоправда, на думку фахівців, швидше за все, ці дерева також доведеться зрізати, бо навряд чи зусилля житомирян увінчаються успіхом — стовбури мають занадто глибокі пошкодження.

«Цей сквер — улюблене місце відпочинку мешканців, — розповіли житомиряни. — Діти полюбляють гратися на покривалах у затінку дерев, молоді мами — прогулюватися з візочками навколо фонтана, а пенсіонери — сидіти на лавочках. Саме пошкоджену ялину святково прикрашали на Новий рік. Серце розривається від того, що молоді деревця вирубали. Нам відомо, що загалом планують зрізати аж 43 дерева! Обіцяють посадити багато нових. Але ж скільки доведеться чекати, аби ті насадження виросли, аби вони давали тінь у спекотні дні!».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 09 серпня 2019

 

Лінки