Заступник Барашівського сільського голови Роман Ревчук: «Це не помилка, а чийсь злий умисел…». Фото автора.
Заступник Барашівського сільського голови Роман Ревчук: «Це не помилка, а чийсь злий умисел…». Фото автора.

Ми вже не раз писали, що теперішня реформа децентралізації зробила конкурентами різні суб’єкти адміністративно-територіального устрою, які знаходяться на одній території — об’єднані територіальні громади та райони. Тож нерідкими стають випадки завзятої боротьби за бюджетне фінансування між керівництвом ОТГ та райдержадміністрацій.

Справжня детективна історія сталася в Барашівській об’єднаній територіальній громаді (Ємільчинський район). Хтось «нагорі» недодав громаді на 2019 рік майже три мільйони гривень освітньої субвенції. А все через те, що іще хтось (чи «нагорі», чи десь нижче) зменшив у документах площу цієї ОТГ майже в 10 разів!

— Згідно із законом, існує формула розподілу освітньої субвенції, — розповідає Роман Ревчук, заступник Барашівського сільського голови. — Вона залежить від багатьох факторів. Один з них — це площа ОТГ. Наша площа — 329 квадратних кілометрів. Але під час розрахунків освітньої субвенції звідкись у високих кабінетах взялася інша цифра — лише 37 квадратних кілометрів!

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 07 червня 2019