2 травня було «гаряче» на автодорозі М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський у Черняхові та поблизу с.Перемоги Новоград-Волинського району, на автодорозі Київ — Чоп.

Близько 30 чоловік у Черняхові з плакатами в руках «Зробіть ямковий ремонт дороги!», «Гундич! Виділіть 60 млн. співфінансування!», «Вимагаємо встановити ваговий комплекс» вимагали від влади області звернути нарешті увагу на незадовільний стан дороги й виділити на її ремонт кошти.

В результаті акції утворився кілометровий затор в обидва боки.

За словами учасників акції, закривати очі на жалюгідний стан дорожнього покриття вже не сила, як і витрачати тисячі гривень на ремонт автомобілів.

Організатором акції став народний депутат Павло Дзюблик, який вже понад 4 роки намагається достукатися до влади області щодо нагальності ремонту дороги Житомир — Нова Борова. За словами нардепа, оскільки високий рівень інтенсивності руху — понад 12 тис. автомашин щодня — та стратегічне значення дороги, яка є найкоротшим шляхом з півдня України до Республіки Білорусь, не є аргументом для очільників області, настав час рішучих дій.

За годину до учасників акції приїхав начальник Служби автодоріг в області Геннадій Савченко, котрий підтвердив факт нагальності проведення поточного середнього ремонту та зауважив, що пропозиції щодо цього надходили до голови облдержадміністрації Ігоря Гундича ще з 2016 року. Однак, як кажуть у народі, віз і нині там. Посадовець пообіцяв виконати дві з трьох головних вимог, які висунула громада під час акцій, а саме — провести у травні високоякісний аварійний ремонт дороги та встановити стаціонарний ваговий комплекс.

Учасники акції підготували письмове звернення на ім’я голови облдержадміністрації та чекають вичерпної відповіді й конкретного результату.
Через годину трасу було розблоковано.

***

У с. Перемога Новоград-Волинського району відбулася акція протесту проти забруднення річки Случі шкідливими скидами Понінківської паперової фабрики. Адже 12 квітня, як ми повідомляли, в Баранівці з річки Случі виловили більше 25 тис. екземплярів загиблої риби (соми, лящі, коропи). 16 квітня міський голова Новограда-Волинського Віктор Весельський передав до Міністерства екології та природних ресурсів України вимоги стосовно вирішення проблеми екологічного стану басейну Случі.

Люди заблокували на годину проїзд на трасі Київ — Чоп. Голова Новоград-Волинської райради Дмитро Рудницький на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив, що після акції скликав президію райради і 3 травня вже провели позачергову сесію, на якій розглянули питання екологічного стану басейну річки Случ.