У «душевному пориві» сподобатися електорату напередодні голосування влада готова на все — навіть на обмеження (бо зменшенням це назвати важко) тарифів. І ось вам березнева злива рішень: Прем’єр-міністр Володимир Гройсман розпорядився знизити відпускну ціну на вартість газу для населення аж на 2%! А голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв уже навіть відрапортував, що ціни на газ знижено (приблизно на 17 копійок за кубометр). У свою чергу, НКРЕКП буквально за місяць перевірила більшість облгазів України і практично на всіх наклала суттєві штрафи, у тому числі штраф у сумі 850 тисяч гривень застосовано і до ПАТ «Житомиргаз». Які завидні мобільність владних дій і турбота про людей! Можливо, нам буде краще вибори проводити не раз на 5 років, а раз на 5 місяців?

Рішення НКРЕКП про накладання штрафу на ПАТ «Житомиргаз» буде оскаржене

ПАТ «Житомиргаз» не погоджується з рішенням НКРЕКП про накладання штрафу на компанію у зв’язку приведенням газу до стандартних умов. Компанія вважає його політично вмотивованим та дискримінаційним щодо інших споживачів та оскаржуватиме його в суді. До того ж, прийняте рішення суперечить численним нормам законодавства України, — повідомили у прес-службі обласного газового відомства.
Рішення НКРЕКП від 2 квітня 2019 року не відповідає головному принципу діяльності комісії — недопущення дискримінації. Не приведення до стандартних умов обсягів газу ставить у нерівні умови споживачів, у яких встановлені будинкові лічильники чи лічильники з термокорекцією, зі споживачами зі звичайними приладами обліку.

На Житомирщині більше 12 тисяч споживачів використовують лічильники з термокомпенсацією, ще 13 тисячам мешканців області газ обліковує будинковий прилад. Такі лічильники автоматично приводять газ до стандартних умов. Виходячи з логіки НКРЕКП, такі споживачі мають сплачувати більше за інших і до них не повинен застосовуватися понижуючий коефіцієнт.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 03 травня 2019