Багатостраждальна дорога між Житомиром та Черняховом (офіційно це — 157-ий—172-ий кілометри траси М-21 «Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський») є північними воротами обласного центру, якими до Житомира потрапляють гості з Білорусії. Окрім того, сотні людей на маршрутках та власних авто щодня їздять цією трасою з Черняхова до Житомира на роботу.

Ми проїхали редакційною машиною до Черняхова і назад. Відчуття таке, що рухаєшся смугою перешкод — траса пістрявіє вибоїнами, деякі з яких сягають двох метрів у діаметрі та 15-20 сантиметрів у глибину. Через це більшість автомашин на трасі буквально повзуть одна за одною, перевалюючись на ямах.

Коли ж цю дорогу відремонтують? З уст обласних чиновників ще торік лунали запевнення, що все буде зроблено цього року. Називалися навіть суми необхідних коштів для ремонту — 100-200 мільйонів гривень. Але тепер надії тануть. «Ця ділянка дороги протяжністю15 кілометрів увійшла в постанові Кабміну до переліку шляхів, які планується відремонтувати у 2019 році за програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення», — розповіла нам Світлана Чернях-Кондрацька, прес-секретар Служби автомобільних доріг в Житомирській області. — Але виділено лише 300 тисяч гривень. Цих коштів вистачить, аби оголосити і провести тендер (що вже зроблено), та провести підготовчі роботи».

Після визначення підрядника будуть вишукуватися кошти для фінансування ремонту. Якщо вдасться їх знайти — дорогу поладнають цього року. Якщо ні — залишиться надія на виділення грошей за урядовою програмою в 2020 році.

А поки що тисячі водіїв щодня мусять демонструвати дива фігурного водіння, обминаючи величезні ями на черняхівській трасі.

Втім, наприкінці минулого тижня ремонтники нарешті звернули увагу на цей жах — і таки почали латати трасу, усуваючи вибоїни гарячим асфальтобетоном та пневмо-струменевим методом. Проте справжнього капітального ремонту дорозі Житомир—Черняхів, вочевидь, не бачити ще довго…