Фото автора.
Фото автора.

Нещодавно знову було «гаряче» поблизу одного з найулюбленіших місць літнього відпочинку малинчан, жителів району та гостей райцентру—недіючого кар’єру № 4, що раніше належав управлінню виробничо­технічної комплектації Київського облавтодору та місцевому асфальтобетонному заводу. В народі цю мальовничу місцину йменують «Калюжею». Дізнавшись про те, що воду з водойми почали викачувати помпами представники столичного ТОВ «БМ Граніт­У», на місце прибули обурені жителі. Нині триває збір підписів, оголошено безстрокову акцію «Не допустимо знищення «Калюжі».

— Я все життя прожила поруч із цим місцем, тут народились і виросли мої діти, онуки, — розповіла малинчанка Віра Пархоменко.—Ми дуже полюбляли влітку з родиною відпочивати тут: чиста вода, мальовнича природа. А ще сюди звідусіль приїжджали любителі дайвінгу, адже тут, на глибині, за ініціативи активістів організації Dive Time з 2011 року розташований музей для прихильників пірнанння, де розміщені унікальні експонати (кований якір, муляж мотоцикла, гармата, трансформаторна будка)... Сьогодні тут повирізали дерева, поставили помпи... Люди налаштовані рішуче й поступатись не збираються, адже скоро вже все навколо чужі спритники заберуть, а наші люди залишаться ні з чим.
Малинчанки Анастасія Мухоїд та Надія Недогибченко обурюються, що в будинках, де вони проживають, тріскаються стіни, через «важке повітря» часто хворіють діти і літні люди. Це — наслідки роботи кар’єрів, що вже існують неподалік. Раніше каміння від тамтешніх вибухів долітало до залізничного полотна, ним навіть було пошкоджено електричку.

Ряснять словами обурення й соцмережі, де малинчани висловлюють свою позицію з цього приводу.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 19 квітня 2019