Протягом минулого тижня питання безплатного перевезення в маршрутках пенсіонерів у обласному центрі так і не вирішилося. Нагадаємо, що з 1 квітня у маршрутках відмовилися безкоштовно перевозити пільговиків, залишивши таке право лише для осіб кількох категорій. Пенсіонери до цієї когорти «щасливчиків» не потрапили.

Під час нещодавнього засідання виконкому міської ради присутні чи не найбільше очікували на розгляд саме цього питання. До міської ради прийшли як самі перевізники, так і ті, хто обурювався запровадженням оплати проїзду для пільговиків. Спершу заслухали коротку інформацію профільного заступника міського голови Дмитра Ткачука. Він зауважив, що протягом перших днів квітня перевірено всіх перевізників міста, складено відповідні акти про порушення умов договору та накладено штрафи. Крім того, присутнім розповіли, як здійснюється перевезення пільговиків у інших містах. Наприклад, у Львові вони їздять безкоштовно, але 10% від обсягу перевезень компенсується з міського бюджету. В Івано-Франківську пільговики безкоштовно їздять з 10-ої до 16-ої години, а в інший час — лише три «пільгових» місця в маршрутці. У Полтаві безкоштовно перевозять осіб 7-ми категорій, у Кропивницькому — 6-ти. В Ужгороді та Тернополі діють картки містян.

Зайшла мова про те, що подібні вимоги перевізники висуватимуть і надалі. Чи не ліпше розвивати комунальний транспорт? За словами міського голови Сергія Сухомлина, один автобус обійдеться у понад 3 млн. грн. На поповнення автопарку необхідно близько 500 млн. грн. На репліку щодо блокування роботи перевізників за їхні вчинки, присутнім пояснили, що це, звичайно, можна зробити. Однак як тоді житомиряни добиратимуться на роботу?

Вирішили, що це питання обговорять на позачерговому засіданні виконкому, яке, як попередньо оголосили, повинно було відбутися наприкінці минулого тижня. Однак цього так і не сталося. Мабуть, влада і перевізники не дійшли консенсусу. Принаймні, на момент підготовки цього номера до друку інформації не було. Натомість містом та в Інтернеті вже поширюються чутки про подорожчання проїзду в громадському транспорті — не лише в приватному, а й у комунальному.