Судовий позов, виграний нещодавно житомирянином Анатолієм Невмержицьким, є певною мірою унікальним, адже громадянин домігся сплати компенсації моральної шкоди, завданої йому правоохоронцями різних рівнів. Проте відсуджених грошей чоловік досі не отримав.

«Все почалося у жовтні 2010 року, — розповідає Анатолій Васильович. — Тоді я гостював у родичів у селі Бовсунах Лугинського району. Ми були на подвір’ї, а мої «Жигулі» стояли біля воріт». Аж раптом під’їхала міліцейська машина. Вийшли з неї співробітники дорожньо-патрульної служби. Зайшли у двір і… склали на Анатолія Васильовича протокол про кермування машиною у нетверезому стані. А попросивши водійське посвідчення — забрали його!
«Інакше як абсурдом ту ситуацію не назвеш, — згадує 60-річний чоловік, який має інвалідність ІІІ групи. — Я в ту мить взагалі не був за кермом, тож не міг щось порушити. Та й перед цим ніхто з працівників ДАІ мене не зупиняв».

Уже потім Анатолій Невмержицький з’ясував, що той патрульний екіпаж взагалі не повинен був заїздити в село Бовсуни — його завданням було патрулювати відрізок шляху Київ — Ковель у сусідньому районі. Але, вочевидь, даішники вирішили проїхатися по навколишніх селах, щоби «виконати план»…

Вилучення водійського документа й стало початком тієї «війни», яку й донині веде Анатолій Невмержицький проти свавілля правоохоронної системи. Він і гадки тоді не мав, з якою круговою порукою зіткнеться: прокурори покриватимуть міліціонерів, а судді — прокурорів. Мій співрозмовник показує товстелезну теку з документами — це все плоди його восьмирічної боротьби за справедливість. Судові рішення, результати перевірок, скарги, відписки на них…

«Жодного адміністративного провадження проти мене тоді не було порушено, жоден суд мене не покарав штрафом за нібито нетверезе водіння, — каже чоловік. — Відтак посвідчення водія мене позбавили незаконно, що я і доводив у судах. Зрештою, мені повернули права. Знаєте, коли? Через 2 роки! А точніше — через 25 місяців! Просто привезли додому і віддали. Без жодних рішень чи інших документів. Хіба ж це все по закону?»

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 20 березня 2019