Ще наприкінці лютого серед учнів школи № 28 у Житомирі зафіксували спалах гострої кишкової інфекції. Тоді захворіли 12 дітей, із яких шістьох довелося госпіталізувати до інфекційного відділення КУ «Дитяча міська лікарня ім. В.Й.Башека» із діагнозом «гострий гастроентерит». Решта хворих лікувалися амбулаторно. До 11 березня навчальний процес у школі було призупинено.

А нещодавно з’явилася інформація про результати бактеріальних досліджень та обстежень. За інформацією головного управління Держпродспоживслужби в області, збудником, що викликав захворювання та був виявлений у 4 хворих, є цитробактер фреунді. Ідентичний цитробактер був виділений в одній пробі харчового продукту та у чотирьох клінічно здорових працівників харчоблоку.

Основними причинами спалаху названо порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у закладі, порушення поточності виробничих процесів на харчоблоці та недотримання правил особистої гігієни працівниками харчоблоку. У школі провели всі необхідні протиепідемічні заходи.