Протягом останніх років на території Брусилівського району спостерігається погіршення якості питної води, яку споживає населення, хоча санітарно-технічний стан джерел централізованого водопостачання протягом 2017 — 2018 років покращився. Про це повідомляється на сайті Брусилівської ОТГ.

За інформацією районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області, торік відсоток відхилень проб питної води з джерел централізованого водопостачання за показниками епідемічної безпеки становив 5,7% проти 4,9% у попередньому році. Відхилення зареєстровані у водогонах сіл Хомутця і Лазарівки, селища Брусилова. За санітарно-хімічними показниками (підвищеним вмістом заліза, загальною жорсткістю, забарвленістю, каламутністю) відсоток нестандартних проб торік збільшився у 4 рази в порівнянні з 2017-им (21,1% проти 5,2%). Така ситуація зареєстрована у воді практично всіх мереж, окрім села Пилипонки.

Щодо систем децентралізованого водопостачання, то питома вага проб води з криниць, що не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками протягом останніх років, знаходиться на сталому рівні, а за санітарно-хімічними — збільшилася з 3,2% у 2017-му до 18,5% торік. Перевищення вмісту нітратів виявлено у воді криниць, що в селах Озерах, Соловіївці, Скочищі, Нових Озерянах і в Брусилові.

 

Лінки