Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

Такі вимоги можна було почути і прочитати нещодавно під стінами Житомирської міської ради. Батьки учнів протестували проти заборони не допускати дітей до навчання у школах чи до занять у садочках без довідки, що зроблені всі щеплення. Відповідне рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міської ради 1 лютого 2019 року.

За кілька днів до цієї акції обурені батьки вже приходили до міської ради. Вони поспілкувалися з начальником департаменту освіти Валентином Арендарчуком і начальником управління охорони здоров’я Марією Місюровою. Посадовці пояснили, що в разі медичних протипоказань проти вакцинації потрібно отримати відповідні довідки, звернувшись до Центру первинної медико-санітарної допомоги. Щодо вакцини від кору та інших керованих інфекцій, то її, запевнили, достатньо в місті.

Як зауважили в міській раді, діти, які не можуть відвідувати заклади через відсутність довідки про вакцинацію чи протипоказання до щеплень, будуть отримувати знання за допомогою альтернативних форм навчання:
індивідуальної, екстернату чи дистанційної.

У міській раді наголошують, що обмеження були вимушено запроваджені для запобігання подальшого розповсюдження небезпечного вірусного захворювання. За інформацією Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку року по 21 лютого включно у місті зареєстровані 140 випадків захворювання на кір, із них 82 хворих — діти.