Причина — підвищення тарифів на водовідведення та водопостачання з 1 березня цього року. Як пояснив директор КП «Житомирводоканал» міської ради Андрій Нікітін, із 1січня 2019 року почав діяти Закон щодо нових правил укладання договорів на постачання електроенергії, вартість якої зросла. У структурі тарифів на послуги водоканалу частка електроенергії становить 37%. Ще один чинник — це зростання вартості реагентів. Саме ці два фактори найбільше й зумовили підвищення тарифу.

Отже, з 1 березня у Житомирі тарифи на водопостачання і водовідведення в середньому зросли на 9%. Для окремих домогосподарств, окремих будівель та приватних будинків плата збільшилася до 17,84 грн./м3 (раніше становила 16,368 грн./м3). Для мешканців багатоквартирних будинків — до 18,55 грн./м3 (була 17,04 грн./м3).
На запитання журналістів щодо того, чи поліпшиться у зв’язку з подорожчанням тарифів якість самої води, Андрій Нікітін повідомив, що це відбудеться після введення в експлуатацію очисних споруд, запланованого на 2020 рік.