Ситуація, на жаль, — досить прикметна для нашого часу. Сільські листоноші, котрі отримують дуже скромні зарплати, маючи досить нелегкі умови праці, — звільняються. У селі Великому Дивлині Лугинського району це спричинило колапс роботи сільського відділення. Чому? Бо звільнилися одразу всі працівниці.

«На трьох вони ділили ставку, — пояснила «Житомирщині» Зоя Саїдова, виконувачка обов’язків старости села. — Відповідно дві жіночки мали по 0,3 ставки, а третя — 0,4».

Начальниця поштового відділення звільнилася в середині січня — пішла на пенсію. А дві інші працівниці написали заяви на звільнення через три дні після неї — не захотіли більше працювати на мізерній зарплаті.

Аби вмовити їх залишитися, у село прибув справжній «десант» з райцентру — голова райдержадміністрації, керівник апарату РДА та начальниця районного поштового відділення. А сільські листоноші навіть не прийшли на переговори з посадовцями.

Тож на дверях пошти у Великому Дивлині тепер висить замок, бо нікому там працювати. «Як вихід зі становища, поки що до нас в село двічі на тиждень прибуватиме поштова машина — «виїзне відділення», — пояснює Зоя Григорівна. — А тим часом ми шукаємо когось, хто пішов би працювати на пошту. Запрошуємо або одну людину на ставку, або двох на 0,4 та 0,6 ставки. Але ніхто не хоче, бо ставка — лише 4173 гривні. Молодь такі гроші не цікавлять. А люди старшого віку, може, й пішли б, та їм тяжко буде тягати сумку з поштою. Поки що наші пошуки не дали результатів…».

Подібна ситуація склалася ще в одному селі району — Бовсунах. Там також після звільнення працівників пошту тепер носити нема кому. Та й бажаючих виконувати цю роботу за мінімальну зарплату також немає.