Традиція споювати простий люд виникла, звичайно, не в наші дні. Пригадаймо історію: російські царі та французькі королі викочували прямо на площі сотні бочок горілки і вина, «частували і підбадьорювали» народ на честь чергової коронації або дворового перевороту. Всі мали радіти й хмеліти вже від того, що на владному Олімпі з’являвся новий володар людських доль. Щоправда, похмілля часто було гірким і кривавим. Та то, як кажуть, — окремі епізоди історії. В наші ж дні масові гуляння стали більше нагадувати масові пиятики з приводу і без нього, а відзначення календарних свят (державних, релігійних, професійних) перетворилися на нескінченний п’яний марафон, майже круглорічний і цілодобовий.

Причому, часто до цих широкомасштабних пиятик­-гулянок прямо чи опосередковано причетна сама влада.

Якщо ти п’яний — тобі радісно, тепло і приємно, менше думаєш про ціни, тарифи, майже не помічаєш повсюдну злиденність. «П’яно­рожевий туман» притуплює свідомість, відволікає від гострих проблем. То чому б цим не скористатися, особливо напередодні виборів?

І ось на одному із сайтів читаю повідомлення: «Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України пропонує спростити роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Про це свідчить проект постанови Кабміну, опублікований на сайті міністерства. Згідно з документом, міністерство пропонує скасувати постанову уряду № 854 від 30 травня 1996 року про затвердження правил роздрібної торгівлі алкоголем.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 18 січня 2019

 

Погода

Фотоетюд

Фото27032020

Стомився Мурчик писати й читати...

Фото Валентини ПАРХОМЧУК.с. Фасова Хорошівського району.

Лінки