Те, чого так давно чекали, чим так довго лякали і на чому все-­таки змогли попіаритись, відбулося! Чергове підвищення тарифів на газ, тепло і гаряче водопостачання стало реальністю. Пересічні громадяни отримали черговий, хоч і очікуваний, комунальний удар, а представники центральної влади, які так довго «до останнього відстоювали» ціну на газ перед МВФ, здалися перед іноземними кредиторами і на всіх телеекранах виправдовувалися: «Іншого виходу не було». І це при тому, що власний видобуток газу практично покриває всі соціальні потреби українських споживачів. Але як їм із мільйонними доходами і броньованими «Мерседесами» зрозуміти простого пенсіонера, у якого щомісячна пенсія сягає 1,5 — 2 тисячі гривень?

У «важких муках» розпочався опалювальний сезон

Міська влада Житомира у своїх піар-­акціях намагається ні в чому не відставати від центральної. Про вдалий початок наступного опалювального сезону міські чиновники заявляли ще влітку, а з осені «бравурних» реляцій побільшало: «Повністю готові включити опалення вже 17 жовтня!»; «Котельні всі готові до роботи!», — наввипередки хвалилися чиновники міської ради і керівники КП «Житомиртеплокомуненерго».

Але згодом з’явилися деякі «неув’язочки»: зокрема, цілий мікрорайон на Суриній горі в кінці жовтня і майже до середини листопада став замерзати через розриту теплотрасу. Міському голові Сергію Сухомлину довелося декілька разів публічно виправдовуватися за «недолугість підрядників», а деякі відповідальні працівники «Житомиртеплокомуненерго» взагалі стали безсоромно обіцяти змерзлим мешканцям мікрорайону Малікова «швидке закінчення ремонтних робіт». Це — знущання над людьми. Та це — тільки один приклад. Після 25 жовтня до редакції безперестанку телефонували мешканці центральних кварталів обласного центру (вулиць Бердичівської, Театральної, Старого Бульвару, Довженка). А жителів будинків 1 і 3, що по вулиці Качинського майже 2 тижні «мурижили» обіцянками «включити тепло», та батареї тут ледве прогрілись аж 9 листопада.

— У нас 23, 24, 25 і 26 жовтня в квартирах був жахливий холод, а коли у суботу і неділю потеплішало (денна температура сягнула 16 — 18 градусів), тоді чомусь подекуди включили теплопостачання. Якими такими правилами чи нормативними актами при цьому керувалися міські чиновники? — запитували обурені мешканці. Це ж — повний абсурд і порушення нормативних актів, за яким прослідковується просте бажання «заробити» кошти. Чиновники, мабуть, нас за повних дурнів вважають, для чого було гріти батареї при денній температурі мало не 20 градусів?

Читачі також з тривогою запитували про вартість тарифів за централізоване теплопостачання і стверджували, що при здорожчанні «тепла» не зможуть оплатити чотиризначні цифри у платіжках.

Щоб повніше зрозуміти «теплові» проблеми обласного центру, не потрібно бути досвідченим аналітиком, варто уважно прочитати деякі повідомлення популярного сайту «Житомир.інфо».
Ось лише деяка хронологія подій, що стосуються цієї наболілої комунальної проблеми.

Отже, читаємо повідомлення.

Від 1 жовтня 2018 року. «Житомирський міський голова Сергій Сухомлин разом із директором КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитром Рогожиним 30 вересня поїхали до Італії». Вони поїхали до м. Сан­Мартіно­ді­Лупарі (провінція Венеції) нібито для проведення ділових переговорів та укладення контрактів. Що насправді робили ці два відповідальні керівники майже тиждень в італійському селищі, де проживають трохи більше 11 тисяч мешканців, за 15 днів до офіційного старту опалювального сезону, достеменно невідомо. Які практичні результати цієї поїздки для житомирян? Теж ніхто не знає.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 20 листопада 2018

 

Погода

Фотоетюд

Фото210520109

«Сонечко» запалює. Виступає Житомирський академічний ансамбль «Сонечко».

Фото Володимира СОБОЛЯ

Лінки