На вустах малинчан та жителів району не вщухає новина: з 27 жовтня у малинських маршрутках приватні перевізники самоправно підвищили вартість проїзду на одну гривню — до 6-ти. У мерії стверджують, що люди мають платити по 5 грн.

Про підвищення ціни за проїзд у маршрутках, що курсують по Малину, говорили ще з початку жовтня. 17 жовтня міськвиконком прийняв рішення «Про проект рішення «Про перегляд тарифу на перевезення пасажирів автотранспортом у м. Малині». Відповідно до нього, проїзд у громадському транспорті справді мав би зрости з 5 до 6 грн. із пасажира.

Але це рішення виконкому передбачало лише можливий перегляд існуючого тарифу, а не його остаточну зміну. Від 17 жовтня впродовж місяця згідно із законодавством, мали би прийматись ще пропозиції та зауваження до цього проекту рішення. І лише через місяць, тобто у листопаді, виконком планував затвердити підвищення тарифу.

Перевізники вирішили не чекати рішення виконкому й підвищили тариф до 6 грн.

Приватний перевізник, депутат Малинської міської ради О.В.Столяр, зокрема, так прокоментував цю ситуацію:

«Чому я повинен чекати ще місяць, щоби всіх попередити про підвищення? Мене хіба попереджала держава, що вартість пального так суттєво зросте?! Я був би радий, якби мене за місяць сповістили... Сьогодні в Україні автотранспортні підприємства поставили на коліна. Ми справді — на межі виживання. Мені вже не хочуть продавати пальне у борг. То що ж я маю робити? На кого чи на що чекати? Адже цей місяць буде для мене знову збитковим! Якби бензин був по 8-10 грн., я б возив людей по 2-3 гривні. А які дороги в районі — це жах! І ніхто їх не збирається ремонтувати, бо нічим і нікому, а я надаю послуги з перевезення людей до 40 населених пунктів Малинщини... Та й нові запчастини мені з неба не падають...

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 16 листопада 2018