Під час нещодавнього прес-туру, організованого Житомирським регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках проекту «Пульс», журналісти відвідали Семенівську ОТГ, що в Бердичівському районі, зокрема, Красівську загальноосвітню школу. В ході поїздки й порушувалося питання дефіциту освітньої субвенції.

— Вже у жовтні в деяких громадах виникали проблеми із виплатою зарплат педагогічним працівникам, — зазначив консультант із питань бюджету Офісу реформ Житомирського РВ Асоціації міст України Сергій Гаращук. — Особливо відчутними вони стануть у листопаді — грудні. Проблема — ненова, з року в рік ситуація повторюється. Ще у 2010-му при плануванні на наступний рік були зменшені нормативи бюджетного забезпечення освіти в цілому, при цьому зарплати педагогів збільшили. Як на мене, це — такий собі метод «спонукання» до «оптимізації» закладів освіти.

Як наголосив експерт, в Україні існують чимало малокомплектних шкіл, де видатки на одного учня у кілька разів перевищують середні показники в державі. В одних школах кошти витрачаються неефективно, а в інших — їх не вистачає. Наприклад, у Житомирі, за його словами, школи добре укомплектовані, однак коштів бракує. У 2018 році ситуація по містах ускладнилася тим, що не був врахований поділ класів на групи при вивченні окремих предметів. Невже — випадково? Тобто, скажімо, владі Житомира доводиться вирішувати: або скоротити фінансування якихось проектів із розвитку міста, або виплатити зарплати педагогам, тобто виконати замість держави її зобов’язання.

До речі, на нещодавньому засіданні виконкому Житомирської міської ради стало відомо, що нині вартість навчання одного учня в обласному центрі становить 16 тис. грн. в рік, а держава фінансує лише 10 тис. грн. з цієї суми. Посадовці зауважили, що дефіцит субвенції спостерігається щороку.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 листопада 2018

 

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд12032019

Березнева рапсодія.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки