На нещодавньому засіданні виконкому Житомирської міської ради було прийнято рішення про підвищення тарифів на централізоване теплопостачання. При цьому було зазначено, що лише того дня, 17 жовтня, в уряді планували визначитися з можливим підвищенням ціни на газ, тому в даному проекті рішення виконкому це не передбачалося, а було враховано лише зміни тих складових, вартість яких уже зросла.

— Для населення передбачається збільшення тарифів на 12,3%, для бюджетних установ — на 6,3%, інших споживачів — на 6,4%, релігійних організацій — 16,4%, — зазначив начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун. — Для населення тарифи не змінювалися з 2016 року, для решти споживачів коригували ціни торік. Тариф у Житомирі — найменший в області та один із найнижчих в Україні.

Як роз’яснили в міській раді, новий тариф на тепло для населення — абонентів житлових будинків із будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії — становитиме 1389,19 грн./Гкал (з ПДВ). Для абонентів житлових будинків без таких приладів — 33 грн./кв. м з ПДВ (за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення).

Директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин пояснив, що тариф на 1 квадратний метр збільшується на 3,5 грн. При цьому він зауважив: «Враховуючи те, що вже встановлено 680 теплових лічильників, це навантаження для мешканців відповідних будинків буде меншим на 20 — 25%, втім, як і тих будинків, які пройшли термосанацію. У Житомирі є багато будинків, де сплачують по 17 — 22 грн. за квадратний метр, а подекуди — й менше. В Україні в середньому вартість тепла на квадратний метр — 35 грн. Раніше в нашому обласному центрі житлових будинків, де були встановлені теплові лічильники, нараховувалося 18%, нині таких — 77%».

Як зазначив міський голова Сергій Сухомлин, торік середня вартість тарифу в Житомирі становила 25,5 грн./кв. м; за наявності теплового лічильника прогнозується, що вона буде 27 — 28 грн./кв. м.

Також мова зайшла про відновлення подачі гарячої води в будинках. Як повідомив Дмитро Рогожин, у 59 будинках вже встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП), що дає можливість відновлювати подачу гарячої води в квартири. Цьогоріч планується виносити на розгляд виконкому проекти рішень із відповідними пропозиціями щодо цих багатоповерхівок. Три роки тому була видана урядова постанова щодо економії природного газу, тому в місті змушені були призупинити постачання гарячої води. У той період, за словами комунальника, збиток по гарячій воді становив 7,8 млн. грн. у місяць.

Сергій Сухомлин переконаний, що постачання гарячої води стане вигіднішим для житомирян у разі, коли в місті з’явиться ТЕЦ на альтернативному паливі і вартість послуги буде дешевшою. «Тоді будемо відновлювати постачання гарячої води в місті», — пообіцяв він.