До голови обласної ради Володимира Ширми звернувся голова Високівської ОТГ Микола Бардук із Черняхівського району з проханням допомогти розібратись у ситуації щодо вивезення грунту з 8 гектарів землі на території громади. Про це повідомили у прес­службі обласної ради.

31 серпня депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Наталія Рибак, Віктор Мельник та депутати обласної ради, члени тимчасової контрольної комісії за здійсненням реконструкції північної об’їзної дороги Житомира Остап Маланюк, Юрій Бовсуновський, Руслан Павлюк та Володимир Нагорняк відвідали місце незаконного видобутку піску та глини.

Під час зустрічі М.Бардук повідомив:

— У серпні нинішнього року на 8 гектарах землі, що знаходиться поблизу с. Городища Черняхівського району, розпочалися видобуток та вивезення грунту в промислових масштабах без дозвільних документів.

Йдеться про чотири ділянки площею по 2 га з цільовим призначенням під ведення особистого селянського господарства, які належать жителям міста Києва.

«Виїхавши безпосередньо на місце, всі змогли переконатись, що земля використовується не за призначенням. Тут уже є повноцінний кар’єр, працює великогабаритна спецтехніка та відвантажується пісок», — зазначають у прес­службі облради.

Голова тимчасової контрольної комісії Остап Маланюк запевнив присутніх жителів громади та голову Високівської ОТГ, що цю інформацію буде доведено до відома депутатів обласної ради. Також будуть направлені відповідні звернення до правоохоронних та природоохоронних органів.

А депутат Юрій Бовсуновський запропонував звернутись до управління культури облдержадміністрації стосовно того, чи ці землі не належать до земель історико­культурного призначення. Його колега Володимир Нагорняк ініціював звернення до Державного агентства автомобільних доріг України для надання копій контракту та кошторису на виконання робіт по північній об’їзній дорозі Житомира.

Такі місця «стихійного» видобутку піску, глини та інших природних ресурсів можна бачити майже в кожному районі області. Але чомусь на це не дуже охоче реагують правоохоронні органи та відповідні служби.