Мешканці Бердичівського району, котрі користуються громадським автотранспортом, вже 25 серпня відчули на собі «складну фінансово­економічну ситуацію, що склалася на ТОВ «Бердичівське АТП­11837». Через припинення автобусного сполучення люди просто не змогли виїхати із ряду населених пунктів до районного центру або повернутися назад. На підприємстві проанонсували 20 маршрутів, на яких буде припинено обслуговування.

Тож дістатися, наприклад, сіл П’ятигірки, Слободища, Хмелища, Гардишівки, Жежелева, Бродецького, Лісової Слобідки, Скраглівки, Буряків стало вкрай важко. Кажуть, приміські автобусні маршрути у районі, від яких відмовилося ТОВ «Бердичівське АТП­11837», обслуговуватимуть інші перевізники.

Про ситуацію, що склалася, журналістам розповів керівник АТП Ігор Плісак. Він зазначив, що за багато років роботи на ринку пасажирських перевезень автопарк не порушував своїх зобов’язань. АТП не хоче відмовлятися від перевезень, але через борги вимушене вжити «непопулярних заходів».

Заступник голови облдержадміністрації Олексій Ясюнецький під час зустрічі з перевізниками наголосив, що «будь­який бізнес повинен мати соціальну складову. Нас цікавлять потреби людей, вас — прибуток. І завжди можна знайти компроміс. Можна розкласти ці маршрути так, щоб усім було вигідно».

Управління дорожнього будівництва та інфраструктури облдержадміністрації звернулося до жителів району з проханням з розумінням поставитися до можливих затримок рейсів, адже перевізникам треба узгодити графіки перевезень. Також ТОВ «Бердичівське АТП­11837» попереджене про розірвання договорів за всіма напрямками, які воно обслуговує на замовлення облдержадміністрації.

Як же в такій ситуації бути людям та чи вдасться новим перевізникам виконати умови договору? За словами заступника Бердичівської райдержадміністрації Людмили Димидюк, проблему майже врегульовано: ряд маршрутів уже розпочали обслуговувати інші перевізники, з якими облдержадміністрація уклала угоди терміном на три місяці.