Нещодавно Житомирський апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу виконкому Житомирської міської ради, в якій ішла мова про те, аби пенсіонери за віком мали право на безкоштовний проїзд у приватних маршрутках. Під час чергового засідання виконкому, яке відбулося 15 серпня, крім питань порядку денного, присутні обговорили ситуацію щодо проїзду пільговиків.

За словами заступника міського голови Дмитра Ткачука, коли члени виконкому піднімали вартість проїзду в маршрутках до 5 грн., була умова, що пенсіонери їздитимуть безкоштовно у чітко визначений час. Нині ж склалася така ситуація, що тариф на проїзд залишився тим же, а от пункт щодо пільгового проїзду скасовано у суді.

— У рішенні виконкому мова йшла про вісім категорій населення, пільговий проїзд яких передбачений законодавством і які продовжують їздити безкоштовно, — пояснив профільний заступник міського голови. — Окремо було виділено категорію «пенсіонери за віком», оскільки відповідно до законодавства, їхнє пільгове перевезення відбувається за рішенням місцевої влади. Для пенсіонерів за віком були встановлені часові рамки на безкоштовний проїзд у маршрутках — із 10-ої до 16-ої години. Однак, судовим рішенням, саме цей пункт рішення виконкому скасовано. Нині в Житомирі проживають 77 тис. осіб пільгових категорій, із яких 55 тис. — пенсіонери за віком.

Як зауважив міський голова Сергій Сухомлин, на момент засідання виконкому рішення суду «на руках» не було, тому пенсіонери можуть їздити в маршрутках, як і раніше. Найближчим часом буде зібрано позачергове засідання виконкому, аби вирішити дану проблему.

Пільги на проїзд у транспорті встановлюються відповідно до законодавства, однак немає жодного закону, яким надавалося б право на безкоштовний проїзд у маршрутках саме пенсіонерам за віком. У кожному місті питання перевезення таких пільговиків вирішують по-своєму. Приміром, у Рівному пільговий проїзд обмежений використанням жетонів, у Тернополі реалізується за карткою місцевого жителя, у Миколаєві існує лише два пільгові місця в маршрутці, у столиці теж є «ліміт» пільгових місць у приватних автобусах, однак у метро — безкоштовно (за карткою киянина). В Одесі та Львові пільговики сплачують за проїзд. В Івано-Франківську ситуація така ж, як і в Житомирі, — обмеження з 10-ої до 16-ої години.