«Ще у травні в нашому місті сталася велика пожежа — згорів молодіжний центр. Більшість городян називають його по­старому — кінотеатр імені Щорса. З часу пожежі не помітно ніяких рухів щодо ремонту будівлі. Її просто обнесли парканом —і на тому все. Чому не ремонтують? Невже надумали зносити?». Петро Анатолійович.  м. Новоград­-Волинський.

Пожежа у приміщенні Молодіжного центру сталася вночі 19 травня нинішнього року. Тоді загорілася прибудова — пивний ресторан. А звідти вогонь перекинувся на будинок Молодіжного центру. Було знищено покрівлю на площі 1500 квадратних метрів і частково—майно на першому поверсі.

Цю будівлю, одну з найкрасивіших та найпомітніших у Новограді, почали споруджувати ще у 1936 році як міський кінотеатр, і завершили якраз перед війною. Фашисти завдали споруді чимало руйнувань, але по війні її відбудували. І в 1951 році відкрили тут кінотеатр імені Щорса. Діяв він до 1990­их років. Опісля споруда використовувалася як базар та розважальний комплекс. Нині це — «Молодіжний центр».

«Чому його досі не взялися ремонтувати? Бо ще йде слідство, яке вивчає обставини і причини пожежі, — пояснив Ярослав Циба, керівник міського управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту. — В цій будівлі було з десяток орендарів. Аби розпочати ремонт, слід отримати від усіх них дозволи на ліквідацію наслідків пожежі. Двоє орендарів таких дозволів ще не надали. Тож почати ремонт ми поки що не маємо права. Але не витрачаємо час дарма — готуємо кошторисну документацію для ремонту. Вже знайшли й благодійників, які готові допомогти — хоча б перекрити дах на зиму. Проте будівля дуже серйозно постраждала від пожежі, тож назвати якісь конкретні строки ремонту і час відкриття Молодіжного центру поки що нереально…».

Погода

Фотоетюд

Фото14072020

Житомир сьогодні. Свято-Михайлівський кафедральний собор.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки