Увечері 31 липня у Житомирі на кілька годин було перекрито рух по вулиці Великій Бердичівській, поблизу КП «Центральна міська лікарня № 1». Із півсотні мешканців багатоповерхівок за адресами вул. Шевченка, 41 та 43 та вул. І.Гонти, 2 таким чином висловлювали протест проти відключення електроенергії в їхніх помешканнях через боржників. Постійно переміщуючись по пішохідному переходу, вони на певний час заблокували транспортний рух однією з головних вулиць. Пізно ввечері за сприяння міського голови електроенергія таки з’явилася в їхніх оселях, однак проблеми залишилися.

Як пояснив профільний заступник міського голови Сергій Кондратюк, станом на 1 серпня заборгованість КВЖРЕП № 16 перед енергетиками становить понад 440 тис. грн., а мешканців — близько 380 тис. грн. Оплата за надані послуги «Житомиробленерго» від населення відбувається через КВЖРЕП.

Протягом кількох днів профільні спеціалісти міської ради та представники мешканців цих будинків зустрічалися, аби якось вирішити проблему, зокрема, щоб населення сплачувало комунальні послуги безпосередньо «Житомиробленерго». «Якщо з двома будинками, що по вулиці Шевченка, ситуація більш-менш зрозуміла і проблему можна вирішити, зокрема шляхом створення ОСББ, то мешканці будинку по вулиці Івана Гонти, 2 відмовляються від запропонованих нами шляхів вирішення проблеми», — зазначив Сергій Кондратюк.

Під час засідання виконкому міський голова Сергій Сухомлин зауважив, що ті мешканці будинків, які сплачують за комунальні послуги, не повинні відчувати такі незручності.

Щодо того, як розраховувався «жек» з енергетиками, Сергій Сухомлин доручив провести службове розслідування. У разі, якщо кошти перераховувалися не в тому обсязі, як населення їх сплачувало, то будуть прийняті відповідні рішення.

Також Сергій Сухомлин оголосив догани начальнику управління муніципального розвитку міської ради та заступнику міського голови з питань ЖКГ і зазначив, що чекає на заяву про звільнення від начальника управління житлового господарства.