У Бердичеві «прикрашають» вулиці величезні бігборди з текстом «Заплати за тепло». А місцеве радіо вкрадливо­ласкаво вмовляє городян: «Заплатіть за торішнє тепло тисячі й тоді наступної зими не будете мерзнути!». До квартир же навідуються меткі представниці тепломережі й, маніпулюючи та залякуючи мешканців, випрошують кількатисячні суми... за ненадані ще послуги підприємства, яке скомпрометувало себе в очах населення. У кожному під’їзді розклеюють листівки з вимогою терміново сплатити певні суми, бажано більші, бо кого й чого соромитися! А який прожитковий мінімум, які пенсії та можливості в людей — це не так важливо. Гроші беруть, а використовують стародавні труби, списане обладнання. От і вічно «рвуться» в місті стародавні труби, горе­система центрального опалення давно не подає гарячої води. Піднімати до небес під мовчання місцевої влади ціни на такий «сервіс» однак не забувають: народ все витерпить й за все заплатить!

Тим часом ті, хто має чималі статки та зв’язки, живуть у своїх облаштованих усім віллах з автономним опаленням — і не журяться. «Ділові» люди теж собі зробили «автономку» в комунальних будинках. Всі ж інші — підвладні сервісу під девізом «Плати і мерзни!».

Навіщо ж із нас, простих людей, «здирають» плату? Напевно ж, щоб «обраним» будувати собі триповерхові «будиночки», купувати шикарні авто, відпочивати біля моря. Силою заштовхують народ у боргову яму. Але хто вас утримувати буде, коли весь народ задушите борговими претензіями? А в розвинутих країнах урядовці вибирають інший шлях — запрошують до співробітництва інженерів, учених, щоб розробити концепцію, як забезпечити народу і тепло, і достойну зарплату, як поліпшити життя в країні. Гірко усвідомлювати, що в нас зовсім не так роблять.

Інші гострі листи — на сторінці "Редакційна служба допомоги".

Лінки