Якість хліба у нашому магазині стає все гірша й гірша. Візьмеш буханець, а він одного дня глевкий, а іншого — черствий. І не я один це помітив — сусіди з нашої багатоповерхівки вже й до продавців, і до господаря магазину зверталися. А в них відповідь одна: «Ми ж не печемо, а торгуємо. Скаржтеся на хлібозавод». А чи можемо ми колективно подати позов до суду на такого горе-виробника? А.Н.БОРОДІЙ. Олевський район.

Юрист В.Гончаренко радить авторові листа і його однодумцям спочатку подумати, чи під силу їм буде судова тяганина. Проте якщо зважаться на це, то варто передовсім звернутися з колективною скаргою в районну організацію Товариства захисту прав споживачів. Її фахівці проведуть розслідування й експертизу.

Якщо претензії покупців підтвердяться, можна звертатися до суду. У разі успішного результату розгляду справи вони навіть отримають матеріальну компенсацію.
Проте, додамо від себе, сподіватися, що такий позов буде розглянутий швидко та ще й на користь потерпілих (а покупці, які платять гроші за недоброякісний товар, є потерпілими), не доводиться.