Протягом останніх тижнів особлива увага прикута до тривожної ситуації, що склалася в Україні у зв’язку із зупинкою єдиного виробника хлору — підприємства «ДніпроАзот». Не дивно, що нещодавно відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як запевнили в облдержадміністрації, водоканали у Житомирі та в містах обласного значення мають достатньо запасів хлору. Хоча нині ситуація є повністю контрольованою, проте профільні підприємства Житомирщини продовжують шукати альтернативні рішення для очищення води.

Нещодавно віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив, що виробництво рідкого хлору в Україні відновлено, а також паралельно ведуться поставки хлору з Румунії.

За словами заступника директора департаменту регіонального розвитку — начальника управління ЖКГ облдержадміністрації Тетяни Вареми, у результаті співпраці з Румунією вже завезено першу партію хлору — і підприємство «Бердичівводоканал» отримало 1 тонну. Ще 4 тонни хлору доставлять на КП «Житомирводоканал». Таким чином на водоканалах міст обласного значення та Житомира зберігається достатньо запасів хлору, які використовуватимуть для очищення води.

Як повідомили на сайті облдержадміністрації, нині на Житомирщині продовжують активно шукати альтернативу для процесу знезараження питної води. Зокрема, у Коростені вже розробили проект щодо переоснащення водоканалу для можливості використання гідрохлориду.