Цими днями, відчинивши поштову скриньку, виявила квитанцію, в якій — моя адреса і повідомлення, що на моєму особовому рахунку в АКБ «Укрсиббанк» «висить» борг, причому, не копійчаний — 921 грн. 23 коп.

Відверто кажучи, попервах була ошелешена: в жодному з банків ніяких особових рахунків узагалі не маю. Подумалося: може, хтось із шахраїв «закинув вудочку» в надії здерти гроші з довірливого, бо таких нині розвелося, хоч греблю гати.

Вчитуюся, у графі «отримувач» отого «мого боргу» значиться — ТОВ «Домофон. Інжиніринг. Охорона». Ось хто схаменувся й вирішив нагадати про себе, сподіваючись, може, знайдуться дурники.

А історія — така. Років 7-8 тому в будинку на вулиці Шевченка, 35, що в Житомирі, з’явилися представники цієї фірми й повідомили, що в під’їздах установлюватимуть металеві двері. Спочатку багато хто радів: відтепер не ночуватимуть на сходах «бомжі» й наркомани, не бродитимуть підозрілі люди, не забігатимуть бродячі собаки й коти.

Зібрали з кожної квартири якусь суму, а з тих, хто побажав установити домофон (таких виявилися одиниці), — ще й додаткову плату. Відверто кажучи, трохи пошкодувала, що поставила домофон у себе. Бо відтоді в будь-який час дня та й ночі до мене телефонували сусіди, прохаючи відчинити двері.

Але тривало це недовго. У нашому під’їзді, на жаль, проживають і люди з досить сумнівними нахилами, тож через місяць вирвали електродроти, двері зламали, і тепер вони, як і раніше, не закривалися. Але фірма, котра їх установила, спочатку, мабуть, цього не знала й надсилала рахунки власникам домофонів, які я, зокрема, чесно сплачувала. Але потім зателефонувала тій «Охороні» й повідомила, що двері зіпсовані, тож нехай чи відремонтують, чи не стягують гроші.

Написала тоді про це й у нашій газеті.

Але реакції від фірми жодної не було. Ще кілька місяців продовжували надсилати рахунки, та, зрештою, припинили. Але, виявляється, чудово знаючи, що двері, а, значить, і домофони не діють, вони продовжували нараховувати борги, не надсилаючи вже рахунків.

До речі, у квитанції, яку одержала, вказується: «Шановний абонент! Зверніть увагу, що у вас є заборгованість за послуги користування домофоном. У разі непогашення заборгованості домофон буде відключено». Даруйте: які послуги, коли двері зламані, а домофон і без їх погрози відключений. Чи не знає про це ТОВ, а чи удає з себе ось такого дурника, шукаючи простачків серед колишніх абонентів? Цікаво, скільки часу вони нараховуватимуть оті неіснуючі борги й погрожуватимуть відключенням недіючих приладів?