В багатьох магазинах та кіосках області можна побачити нехитру забавку для дітей — шоколадне яйце в обгортці з маленькою іграшкою всередині. В народі їх звуть «кіндерами» — від назви подібного товару відомої торгової марки.

Такі шоколадні яйця дітям подобаються, тож батьки купують малюкам цей товар. Та, виявляється, подекуди його заборонено продавати! Нещодавно подібний припис винесли фахівці Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

«Місцева жителька купила своїй дитині таку штуку, — розповіла «Житомирщині» Юлія Прокопенко, начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. — Виймаючи з яйця іграшку, дитя цією іграшкою порізало собі руку. Відтак виникла потреба перевірити такі товари».

Що ж з’ясувалося під час перевірок? Те, що ці яйця з «сюрпризом» багато в чому не відповідають нормативним документам. Приміром, на них не було вказано інформацію ані про виробника, ані про імпортера. Також — жодного слова про можливу небезпеку чи ризики від користування такими іграшками. Та й знак відповідності технічним нормам був відсутній. Виглядало так, що закордонні виробники свідомо чи ні обминули всю цю важливу інформацію. «Тож ми були змушені згідно з законодавством вжити щодо такої продукції обмежувальні заходи, — пояснює Юлія Прокопенко. — Тимчасово заборонено продаж цієї продукції у торговельних точках».

А чи були подібні випадки в Житомирській області? «Ні, за останні два роки до нас не надходило скарг щодо якості саме такого виду продукції, — повідомив Микола Міщенко, виконувач обов’язків начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії. — Вочевидь, наші споживачі акуратно та обережно поводяться з подібними харчовими іграшками…».

Між іншим, можливість продажу таких «кіндерів» досі нечітко виписана у вітчизняному законодавстві. Ще у 2013 році уряд затвердив Технічний регламент безпечності іграшок. І там є цікаве положення: «Заборонено продавати такі іграшки, які закріплені на харчовому продукті, якщо для доступу до цієї іграшки треба спожити сам продукт». Цей опис якраз підходить до «кіндера». «Але юридично не врегульовано поняття «спожити», — пояснює Юлія Прокопенко. — Що саме це означає? Відкрити? Чи взяти до рук? Чи з’їсти? Незрозуміло...». Оцією невизначеністю й користуються виробники подібних шоколадних яєць із забавками всередині. Відтак варто бути обережними, купуючи подібні харчові іграшки своїм дітям.