Криничну воду в Бердичеві краще не вживати. Такий невтішний висновок випливає з нещодавнього обстеження колодязів міста фахівцями Бердичівського відділу «Житомирського обласного лабораторного центру».

Загалом експерти обстежили дев’ять криниць у різних частинах Бердичева. У жодній(!) з них вода не відповідає нормативним санітарно­гігієнічним показникам. А деякі дані аналізів бердичівської води відверто лякають.

За існуючими санітарно­гігієнічними нормами, в одному літрі води допускається наявність 50 міліграмів нітратів. А, приміром, у колодязі за адресою Садова,14 вміст нітратів у воді сягає 108 міліграмів на літр, у криниці по вулиці Раскової, 22 — 138 міліграмів на літр. А колодязь по вулиці Олімпійській, 41 взагалі містить вкрай засмічену нітратами воду — 242 міліграми на кожен літр. Іншими словами — в п’ять разів більше за норму! В одному з колодязів (по вулиці Ново­Іванівській, 23) виявлено навіть збудник кишкової палички — ешеріхію колі, яка взагалі має бути відсутньою у криничній воді.

«Подібні вибіркові обстеження води у приватних криницях ми робимо регулярно, — розповів «Житомирщині» Анатолій Поліщук, виконувач обов’язків начальника Бердичівського районного відділу обласного лабораторного центру. — В першу чергу досліджуємо воду з колодязів у тих обійстях, де мешкають породіллі та маленькі діти». Результати обстежень письмово повідомляються власникам криниць, ставиться до відома й місцева влада.

«Звісно, воду з подібними показниками пити не можна, не варто на ній і готувати їжу, — каже Анатолій Поліщук. — Використовувати її можна лише для технічних потреб. Та й то — лише після дезінфекції та чищення криниць»

Погода

Фотоетюд

Фото30072019

Хоч якась гривня до пенсії...

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки