Нещодавно наша редакція одержала лист від ТОВ «Монсанто Україна». В ньому, зокрема, йдеться:

«Ми неприємно здивовані появою у номері газети «Житомирщина» № 21 (20762) від 23 березня 2018 року повідомлення під заголовком «Зустрічаймо ГМО?», оскільки неодноразово наголошували у своїх публічних повідомленнях, що, повністю дотримуючись законодавства України, компанія «Монсанто» не займається продукцією з генетично модифікованими організмами на території України—як і більшості країн Європи. Тому вважаємо недоречним таке формулювання заголовка та були б вдячні за публікацію наступної інформації про компанію у вашій газеті.

У серпні 2018 року в Попільнянському районі компанія «Монсанто»—одна з провідних аграрних компаній світу—планує запустити власний насіннєвий завод.

В Україні компанія «Монсанто» відкрила представництво ще у 1992 році, а з 2008 року виробляє в країні насіння кукурудзи лише традиційної селекції під брендом DEKALB. Уже зараз значну частину насіння кукурудзи для українського ринку компанія виробляє у співпраці з українськими партнерами, і у 2017 році вирощувала його на площі понад 3 тис. гектарів, у тому числі й на полях Житомирської області.

Новий завод створить близько 40 постійних та 200 сезонних робочих місць. Компанія очікує, що новий завод стане важливим чинником розвитку інфраструктури та інвестиційної привабливості, а також одним із найбільших платників податків села та району.

У Попільнянському районі «Монсанто» вже п’ятий рік співпрацює з підприємством ПСП «Україна», вирощуючи насіння кукурудзи. Як міжнародна компанія, «Монсанто» прагне допомагати місцевим громадам, у яких працює—наприклад, у Європі, де має два насіннєвих заводи у Франції та по одному—в Угорщині й Румунії. Тому і в Україні компанія активно долучається до вирішення соціальних питань, зокрема, профінансувавши будівництво нової дороги й приміщення амбулаторії, а також підтримуючи місцеву школу та бібліотеку в селі Почуйках.

Віталій ФЕДЬЧУК,
директор з корпоративних питань
та зв’язків з громадськістю».

Ми вдячні представникам відомої корпорації за те, що уважно читають «Житомирщину». Однак незрозуміло, чому вони були «неприємно здивовані» зазначеною заміткою. Там якраз ішлося про плани «Монсанто» відкрити у Почуйках потужний насіннєвий завод, наводилися аналогічні цифри. Плюс декілька цікавих фактів з історії створення компанії. А також зазначалося, що основна її продукція — генетично модифіковане насіння кукурудзи, сої, бавовни, поширений гербіцид «Раундап».

У замітці не містилося оцінки ГМО — добре це чи погано, адже й досі з цього приводу ні в науці, ні в суспільстві немає однозначної позиції. Та й навряд чи хтось знає, скільки й яких генетично модифікованих організмів ми фактично їмо й п’ємо нині. З іншого боку, враховуючи виснаження землі, кліматичні зміни, зростання населення планети, інші фактори, видається слушною думка, що саме продукти, вирощені за допомогою генетиків, рятуватимуть наших нащадків від голоду.

Що ж до ТОВ «Монсанто Україна», то ми з вдячністю приймаємо пропозицію про співпрацю, із задоволенням розповідати­мемо читачам «Житомирщини» про внесок цієї компанії у соціально-­економічний розвиток області.