До редакції зателефонував малинчанин Валерій Осипенко й стурбовано нагадав, що близько п’яти років тому в самісінькому центрі Малина було продано кінотеатр імені Павла Тараскіна. Нині це приміщення, за словами чоловіка, геть не вписується в архітектурний ансамбль центральної частини райцентру. У колись добротному приміщенні вже провалився дах, відпадає зовні плитка, а всередині ростуть дерева... А фотографії з ескізом відреставрованого приміщення не раз з’являлися в місцевій пресі, а віз і нині на місці. Невже нові власники приміщення не можуть дати йому ради?

Ще 26 квітня 2013 року Малинська районна рада уклала договір купівлі­продажу кінотеатру імені П.Тараскіна (будівля кінотеатру, майстерня, гаражі), розташованого за адресою: площа Соборна, 14, з приватним підприємством «Малинська меблева фабрика». Ціна продажу — 1 млн. 454 тис. 832 грн. із врахуванням ПДВ. Після сплати відповідних податків колишні депутати районної ради на сесіях у квітні та липні 2013 року розподілили кошти від продажу в сумі 982011 грн. на потреби відділів культури та освіти, а також ряду сільських рад району та КП «Малинська районна друкарня».

Директор ПП «Малинська меблева фабрика» Володимир Науменко від офіційних коментарів із цього приводу, посилаючись на велику зайнятість на роботі, відмовився.

Малинський міський голова Олексій Шостак так прокоментував ситуацію:

— В.О.Науменко дійсно придбав кінотеатр у районної ради. Напевно, жодних зобов’язань стосовно дати введення його в експлуатацію не прописали. Договір на оренду земельної ділянки він з міською радою уклав нинішнього року. Раніше міська рада не раз робила йому зауваження стосовно сміття за приміщенням кінотеатру, яке возили звідусіль мешканці. Нині власник запровадив там оренду і це питання відпало. Важелів впливу на власників і цю приватну територію ми не маємо.

Але чому не контролюється ефективність використання відчуженого комунального майна?

До речі, як повідомляє В.Осипенко, в подібному жалюгідному стані перебувають і приміщення колишньої центральної районної аптеки № 28, що перебувала у власності райради, страхової компанії «Оранта», розташовані також у центральній частині міста. Хотілося б почути відповідь від керівників міста й району про подальшу долю й цих будівель.