В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун сповнена ініціативами та новаціями щодо реформування галузі. І час від часу видає «на­гора» такі з них, що просто шокує і медиків, і пересічних громадян.

У пам’ятку, як перелякала вона нещодавно людей, наклавши вето на виклики «швидкої» при надто високому підвищенні артеріального тиску: мовляв, хворий і сам справиться, а наступного дня до сімейного лікаря піде. Кому­кому, а керівнику медичної служби варто знати, що раптовий «стрибок» тиску може обернутися інсультом та інфарктом, а то й смертю. І до сімейного лікаря хворий уже не дійде. Правда, на місцях керівники «швидкої» виявилися більш обізнаними, тож заспокоїли громадян: як обслуговувала «швидка» такі виклики, так і надалі буде.

В акурат перед відзначенням Всесвітнього дня боротьби з захворюванням на туберкульоз (24 березня) в. о. міністра приголомшила всіх черговою ініціативою. На своїй сторінці у Facebook вона написала: «У нашій роботі впровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними і міфів, народжених радянською системою охорони здоров’я. Одним із них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз». І наводить такі аргументи. Мовляв, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинені форми захворювання і таке обстеження проходить повз пацієнтів із небезпечних і вразливих груп населення.

Уляна Супрун «просвітила», як діагностують туберкульоз у «цивілізованих країнах». Там на огляді в сімейного лікаря (терапевта, педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, котрі можуть визначити можливість захворювання: «Якщо лікар бачить потребу — він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз, яке покаже, чи є в організмі збудник хвороби (паличка Коха), і пацієнт зможе почати лікуватися».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 квітня 2018