В газеті «Житомирщина» за 16 лютого прочитала статтю «Чому змарнів колосок на екрані?». Тож хочу подякувати газеті, що прояснила глядачам, чому так змінилося наше обласне телебачення. Самі телевізійники про це чомусь мови не ведуть.

Але справді не зрозуіло, чому наше обласне телебачення, навіть якщо воно стало регіональною філією НСТУ, не розповідає, як живе громада області? Чому зникли всі тематичні програми?

Мені як лікарю особливо боляче за медико­просвітницьку програму «Ваше здоров’я», що виходила в ефір всі 25 років існування облтелерадіокомпанії, була серед кращих в Україні та біля витоків якої стояла і я.

Виникла програма «Ваше здоров’я» з ініціативи тодішнього начальника обласного управління охорони здоров’я З.М.Парамонова. До організації долучилися головний лікар обласного Центру здоров’я та спортивної медицини В.І.Хренов і я, тоді — відповідальна за санітарно­освітню роботу в області та за зв’язки з громадськістю й із засобами масової інформації.

Всі ці 25 років ми були єдиною областю в Україні, де тележурналісти й радіожурналісти висвітлювали медичну тематику за планом, складеним обласним управлінням охорони здоров’я. В ті плани не входило вихваляння медпрацівників — хоча, звичайно, якщо людина зробила щось важливе, досягла високих результатів, її згадували. Головна ж увага приділялася санітарно­просвітницькій роботі: розповідалося, як уникнути різних сезонних захворювань і таких складних хвороб, як СНІД, онко, туберкульоз, нарко­ та алкозалежність. Розповідалося також про реформування медицини, охорону материнства і дитинства, різні медичні проблеми. Такої тісної співпраці медиків та тележурналістів ніде в Україні більше не було. Свідчення тому — численні відзнаки творчій групі програми «Ваше здоров’я» від Євросоюзу та Міністерства охорони здоров’я України. Тільки минулого року програма «Ваше здоров’я» здобула перші місця в Україні у творчих конкурсах на висвітленні боротьби з онко, протидії СНІДу та використання благодійних внесків

Недарма ж автор програми, заслужений журналіст України Людмила Натикач з ініціативи завідуючого хірургічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні П.С.Русака восени 2013 року отримала статус кандидата в лауреати Національної медичної премії України. Від часу заснування премії це був перший не медик, висунутий на здобуття такої відзнаки. Журі заявило, що в журналістки Л.В.Натикач є всі шанси в травні 2014 року отримати і звання лауреата, але — розпочався Майдан.

Тож дуже прикро, що ті, хто прийшли до влади завдяки Майдану, не поважають людей, котрі, власне, й боролися за зміни в Україні. Тому й не дозволяють регіонам бачити самих себе, висвітлювати своє життя.

А, можливо, керівництво НСТУ змінить своє хибне рішення і вихід обласних тематичних програм таки дозволить?

Олена ВАСИЛЬЧУК,
в минулому — головний лікар обласного центру боротьби зі СНІДом.