Із сусідом Петром Олександровичем ми нерідко зустрічаємося біля поштової скриньки, коли приходять квитанції за «комуналку». Він — з тих, кому підвищили мінімальну зарплату. Попервах радів: «Тепер зможу онуку цукерки дарувати».
Цього січневого дня також привіталися у знайомому місці.

— Що, Олександровичу, з нового року у вас уже — знову прибуток, а обіцяють іще збільшити «мінімалку».

Та у відповідь на мої слова сусід показав квитанції, що надійшли за грудень.

— Ось, подивіться, знову підвищення тарифів, усі служби попереджають. Боюся, що моєму Сашкові цукерок так і не перепаде, — невесело посміхнувся.

Вчиталася в одержані рахунки: справді, скрізь — нове підвищення.

— То скільки ж можна, — не втрималася й інша сусідка­пенсіонерка, котра саме спустилася з другого поверху за квитанціями. — А телевізор включиш, то тільки й чуєш, як урядовці хваляться, що блага для людей роблять...

Подібні розмови можна нині почути скрізь: у транспорті, в громадських місцях, на роботі.

— Знаєте, я вже боюся відкривати свою поштову скриньку, так і чекаю «сюрпризів», — поділився знайомий таксист. — Одна надія зараз — на свого «залізного друга», але ж і бензин нині «кусається»...

Що ж, отой торішній стрибок «мінімалки», а цього року — ще одна прибавка попервах людей радували. Тим більше, що керівники країни переконували, мовляв, між підвищенням мінімальної зарплати й зростанням економіки можна ставити знак рівності. Та економісти в один голос твердять, що таке зростання «мінімалки» на папері може призвести також до «паперового» зростання економіки.

Отже, з 1 січня мінімальна зарплата стала 3723 гривні. Обіцяють тим часом підвищення до 4100 — 4200 гривень. Але ж оця бравурно озвучена сума повною, звичайно, не дістанеться: про податки та інші виплати з неї чомусь скромно замовчують.

До того ж, підвищення торкнеться лише тих, у кого зарплата нині нижча 4200 грн. Адже, нагадують експерти, з підвищенням «мінімалки» торік до 3200 грн. її «відв’язали» і від прожиткового мінімуму, і від тарифної сітки. По­друге, про реальне збільшення доходів навряд чи можна вести мову. Просто частина «чорної» зарплати буде переведена в «білу», але на загальній сумі, виплаченої конкретному працівнику, це, в кращому випадку, не позначиться. А в гіршому — реальна зарплата після вирахування податків зменшиться, адже, як засвідчила практика, деякі роботодавці «вибілювали» зарплати за рахунок співробітників, тобто зменшували їм виплати на ту суму, на яку збільшився податок.

Не можна не враховувати, що збільшаться зі зростанням зарплат і обсяги робіт. Скажімо, двірникам, сантехнікам, прибиральницям треба буде потрудитися, як мовиться, й за того хлопця.

Отже, як зазначає в одному зі столичних видань виконавчий директор Центру соціально­економічних досліджень «Сase Україна» Дмитро Боярчук, підвищення «мінімалки» адміншляхом відбувається винятково через прагнення наповнити бюджет.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 02 лютого 2018

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд07122018

Добре мчати на санчатах. У Бердичівському міському парку дорослі та малеча із задоволенням відпочивають, спускаючись із крижаних гірок.

Володимир СОБОЛЬ.

 

Лінки