Хоч лусни, хоч трісни, а якось дуже важко переконати себе в тім, що ми з нашою владою, принаймні, з її керманичами, живемо в одній і тій же Україні. І дня не минає, щоб радіо, телебачення не повідомляли про нові факти корупції на всіх щаблях українського державного Олімпу. Тож цілком пояснимо, чому переважна більшість громадян, а саме 80%, вважає боротьбу з корупцією в країні неуспішною, причому, 46% — цілком провальною. Адже після отих безкінечних викриттів, затримань, арештів у нашій з вами Україні не настало жодного адекватного покарання.

Зате в Україні пана Гройсмана, як-то кажуть, — тиша і спокій. Це, за його словами, «Багато ворогів зацікавлені у дестабілізації..., і вони завжди висувають проблему корупції в нашій країні. Вони постійно повторюють, що корупція дуже поширена... І я вважаю, що це перебільшено».

Хто ж вони, оті вороги, які «очорнюють» керовану паном Гройсманом державу? Так оті ж 80% наших співвітчизників, котрі, за результатами соціологічного дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, висловили незадоволення від того, як виконується обіцянка глави уряду «ловити, садити хабарників і корупціонерів... змінити систему, щоб їм не було де живитися». При цьому 43% опитаних соціологами громадян не бачать жодної інстанції, яка б активно й адекватно боролася з корупцією в Україні. Щоправда, серед державних інститутів, покликаних боротися з нею, краще за інших, на думку респондентів, виглядають

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) і Національне агентство запобігання корупції (9%).

А от оцінка всіх інших — зашкалює: Генеральна прокуратура — 5%; СБУ — 6%; поліція — 3%; суди — 2%; Президент — 3%; уряд, міністерства, влада на місцях — 2% і Верховна Рада — 1%.

Усе це — в нашій Україні, яка посідає в світовому рейтингу перші місця за рівнем корупції та — за рівнем бідності. Зате в Україні можновладців її господарі живуть і насолоджуються життям, як у відомій пісеньці: «Усе чудово, чарівна маркізо». І це, не соромлячись і без жодних сумнівів продемонстрував наш гарант, провівши Новорічно-Різдвяні свята на найдорожчій віллі, на окремому мальдівському острові в Індійському океані. Усього за 500 тисяч доларів, усього якихось шість днів — насолоджувався сонцем і делікатесами, поки десь там на Донбасі стріляють, поки гинуть і отримують поранення захисники, поки пенсіонери чекають на пристойні пенсії...

А, набравшись сил, Президент, сповнений гордості, представляє державу в Давосі. І от радість! — серед десятка найбагатших учасників цього економічного форуму виявився й він. Щоправда, після Трампа: той — на шостому місці, Порошенко — на дев’ятому. Та якщо врахувати, що в Європі наша з вами Україна є найбіднішою й найкорумпованішою, то дев’яте місце гаранта-мільярдера — це вам не що-небудь. Питання лише в тім, яка й чия Україна має пишатися отакими рекордами?