Голосує 99­річна Меланія Фоківна Фелатенко.
Голосує 99-­річна Меланія Фоківна Фелатенко.

Цього року для участі у перших виборах у новоствореній Глибочицькій об’єднаній територіальній громаді (Житомирський район: Глибочицька сільська рада  — села Глибочиця, Березина, Гадзинка, Нова Вигода; Коростишівський район: Кмитівська сільська рада  — села Кмитів, Великі Кошарища, Малі Кошарища, Студеницька сільська рада — села Студениця, Городенка, Руденька) зареєструвалися загалом 5133 громадян. Найбільша виборча дільниця (2281 виборець) знаходилася в Глибочиці, а найменша (291 виборець) — у Кмитові.

— На посаду керівника Глибочицької  об’єднаної територіальної громади зареєстровано чотирьох кандидатів, — зазначила заступник голови Глибочицької сільської виборчої комісії Інна Кононюк. — Брати участь у перших виборах до сільської ради Глибочицької об`єднаної громади виявили бажання 104 кандидати в  депутати, яких висунули ряд політичних сил, а також самовисуванці.

Голосування на виборчих дільницях розпочалося без затримок та порушень. Для проведення виборів сільська виборча комісія, виборчі дільниці були забезпечені всім необхідним — пакетами документів, комп’ютерами, оргтехнікою, канцелярським приладдям, аптечками. Правоохоронці доклали зусиль, щоб забезпечити на виборчих дільницях належний громадський порядок.

— Щоправда, напередодні виборів людина, котра не захотіла називати свого прізвища, принесла до сільської виборчої комісії провокаційну листівку, в якій ішлося про те, що один із кандидатів на посаду сільського голови знімає свою кандидатуру з виборів через хворобу, дякує за підтримку та розуміння, — розповіла Інна Кононюк. — Якщо б людина хотіла зняти свою кандидатуру, вона б зробила це у визначені законом порядок і термін. Зміст листівок не відповідав дійсності. Але чимало їх повкидали у поштові скриньки виборцям у Гадзинці, Березині, Кмитові, Студениці.

У Глибочиці голова дільничної виборчої комісії Неля Корзун розповіла, що безпосередньо на їхній виборчий дільниці, яка розташувалася в приміщенні місцевої школи, голосуватиме переважна більшість виборців.

Член виборчої комісії Олена Литвиненко, спостерігачі Володимир Гладченко та Олександр Комаринець забезпечують можливість проголосувати для літніх мешканців Лутівки.
Член виборчої комісії Олена Литвиненко, спостерігачі Володимир Гладченко та Олександр Комаринець забезпечують можливість проголосувати для літніх мешканців Лутівки.

Лише 30 осіб — за місцем перебування. Мешканці налаштовані зробити життя об’єднаної територіальної громади кращим, тому беруть активну участь у голосуванні.

Особливістю цьогорічних виборів Неля Володимирівна вважає велику кількість зареєстрованих кандидатів у депутати сільської ради (57 осіб), чого раніше не було. Кожен із них має відповідну програму, багато обіцяє. Проте люди в селі один одного знають, тому зроблять правильний вибір — віддадуть свій голос за більш гідного кандидата, — переконана голова дільничної комісії.

— На початку голосування стався прикрий випадок, — розповідає Неля Корзун. — Чоловік, котрий багато років перебував за кордоном, не знайшов себе у списках виборців. Виявилося, що у Державному реєстрі виборців його прізвище відсутнє з 2009 року. Питання вирішуватиметься у судовому порядку. Якщо буде відповідна постанова суду, внесемо дані в окремий список виборців і дозволимо йому проголосувати на нашій дільниці. Я маю багаторічний досвід роботи у виборчому процесі, п’ять разів очолювала дільничну виборчу комісію. Завжди намагаюся із членами комісії, спостерігачами будь-яке проблемне питання вирішувати оперативно, без зайвих суперечок.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 03 листопада 2017

Лінки