Антоніна Тугас і Олександр Штільгойз у студії.
Антоніна Тугас і Олександр Штільгойз у студії.

 

У філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція» — багато телевізійних проектів, якими може пишатися творчий колектив, адже до їх створення та реалізації докладає багато зусиль. Душу й серце віддає проекту «Казкова скринька» ведуча телепрограм для дітей та юнацтва Антоніна Тугас. У форматі вечірньої казочки передача для дітей та дорослих виходить щовечора на каналі «Житомир».

— Від інших вечірніх казок наша відрізняється тим, що в ній беруть участь виключно діти, — розповідає Антоніна Тугас. — Діти розігрують ситуацію, намагаючись, щоб вона чогось навчила. Обов’язково, підбиваючи підсумок, бажають юним глядачам добрих снів. Навіщо залучати батьків дітей для участі в передачі? Відповідаючи на це запитання, завжди розповідаю притчу, в якій хлопчик, дочекавшись тата-бізнесмена з роботи, спочатку запитав, скільки той заробляє грошей за день, а потім попросив позичити… Діставши зі своєї скриньки понад 200 гривень і доклавши батькову позичку, повернув, попросивши тата приділяти йому хоча б одну годинку свого робочого часу.

На переконання Антоніни Тугас, дорослим лише здається, що у дітей — дитячі проблеми.

— Казки — це гра, — говорить Антоніна. — А гра, як відомо всім, розвиває дитину. Саме завдяки казковій грі ми вчимося добра, що завжди перемагає зло. У зйомках передачі бере участь Олександр Штільгойз. Хлопчик у десять років розпочав писати книжку. Свої казки та вірші він сам проілюстрував. Одна з його казок — про мир і світло. Незважаючи на те, що назвав її казкою, віддзеркалив події, що відбуваються у зоні проведення антитерористичної операції. У казці Сашко закликає дорослих бути розумнішими, об’єднатися заради миру. Щоб світло осяяло їхні голови та душі.

Відеооператор Володимир Рябуш.
Відеооператор Володимир Рябуш.

Антоніна Тугас пишається тим, що є автором проекту. Але вважає, що без команди — дітей, їхніх батьків, режисера, звукорежисера, асистента режисера, відеоінженера, інженерів монтажу, телеоператора — її зусилля були б марними.

— Це колективна праця, — говорить вона. — Я люблю свою роботу, людей, із якими працюю. Вірю, що це побачить Боженька та поверне наші дитячо-юнацькі призупинені проекти.

Наскільки популярна «Казкова скринька», свідчать не лише відзнаки на всеукраїнських фестивалях і конкурсах телевізійного мистецтва, а й відгуки. Дорослі дякують колективу, наприклад, за те, що змогли залучити до участі в передачі дітей із вадами слуху та мови, створивши казку в пластиці, допомогли побачити у дітях талановиті особистості. А діти — за те, що тут навчають їх добра.

— Роботу на телебаченні розпочала 21 рік тому, — говорить Антоніна Тугас. — Стільки років минуло, а мене ще й досі на вулиці впізнають як Ксенчика з «Вечірньої казки». Була автором проектів «Школа надзвичайних наук», «Країна телебудія», «Твоє майбутнє». Мені є що сказати юному телеглядачеві. Мені це подобається.

Готується чергова передача.
Готується чергова передача.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити