Фото з соцмереж.

Веслувальниця-каноїстка, бронзова призерка чемпіонату світу, чемпіонка Європи, майстер спорту міжнародного класу Анастасія Четверікова — одна з трьох спортсменів Житомирщини, котрі представляли нашу область на ХХХV Олімпійських іграх у Токіо. Вона виступала в складі збірної України з веслування на байдарках і каное. Анастасія разом із Людмилою Лузан виграли «срібні» медалі на Олімпіаді-2020 з веслування на каное серед жіночих двійок на дистанції 500 метрів.

— Веслування на байдарках і каное — це гарний вид спорту, — вважає 23-річна спортсменка. — Неможливо не закохатися у нього.

Дівчина щодня витрачає чотири години на тренування. Для каноїстів важливо постійно удосконалювати спортивну техніку, мати добру розтяжку м’язів, силу в руках, ногах та спині — цьому сприяють заняття в тренажерному залі.

Коли Насті було 12 років, її привів на веслування брат.

— Я вдячна братові, що він відкрив для мене цей вид спорту, — каже Анастасія.

Півтора місяця перед Олімпійськими іграми Анастасія тренувалась на базі олімпійської підготовки з веслування на байдарках і каное в Обухові на Київщині. Тут її тренером був дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан.

Президент Федерації каное України Сергій Чернишов зазначив, що це були перші Олімпійські ігри, де жінки веслували в каное. «Що стосується Насті Четверікової, то вона як спортсменка дуже виросла за останні два роки», — зазначив С.Чернишов.

Того дня наші дівчата з-поміж восьми команд стали віце-чемпіонками Олімпійських ігор, пропустивши вперед лише китаянок. Третіми фініш перетнули канадські каноїстки.

Анастасія до «срібної» медалі Олімпійських ігор готувалась наполегливо й виступала результативно на різноманітних змаганнях: у 2019 році брала участь у Європейських іграх, де на олімпійській дистанції 200 метрів стала четвертою, а також у парі з Людмилою Лузан здобули п’яте місце на дистанції 500 метрів. На чемпіонаті світу 2019 року зуміла виграти «бронзову» медаль на дистанції 500 метрів. На дистанції 200 метрів показала сьомий результат.

— Ви — вихованка херсонської школи веслування. Але не так давно ви стали виступати за Житомирську область. Як вам працюється на новому місці?

— У Житомирську область запросили мене, коли я ще не мала вагомих результатів — у мене просто повірили і дали мені шанс.