Пандемія коронавірусу — важке випробування для всіх людей, та для багатьох українців воно виявилося непереборним, тому що влада в більшості випадків залишила своїх громадян без належної медичної допомоги через непрофесійні, часто незграбні та безпорадні дії очільників Міністерства охорони здоров’я, його підрозділів на місцях. Одні «локдауни» чого варті! Пам’ятаю, як минулої весни в міському парку чергували поліція і національна гвардія. Якщо із собачкою, то в парку гуляти дозволялося, а якщо із друзями і дітьми, то могли й оштрафувати. А восени в лікарнях не вистачало ліжко-місць, кисню, апаратів ШВЛ. У багатьох наших співвітчизників банально бракувало й коштів на лікування, тому вони часто вмирали, навіть не дочекавшись приїзду «швидкої».

Зате як уміло чиновники від медицини навчилися «заробляти» на біді людей, цинічно й нахабно розкрадати мізерні бюджетні кошти, виділені на протидію пандемії! Наприклад, собівартість ПЛР-тесту — 200 — 300 грн., але для громадян його ціну чомусь у 3 — 5 разів підвищили, до 1200 гривень. Хто перехворів на COVID-19, знає, що майже всі ліки для подолання важкої недуги доводилося купувати за власні гроші. Для кого це обійшлося у 3 — 5 тисяч гривень, а для кого — 15 — 20 і навіть 50 тисяч.

А в цей час обласні чиновники банально крали і вимагали «відкати» від лікарень, де прості лікарі без вихідних, вдень і вночі рятували хворих, ризикуючи власним здоров’ям (за це їм шана, хвала і уклін до землі!).
Коротко згадаємо хроніку тих подій.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 26 лютого 2021