Приїзду Володимира Зеленського в нашу область чекали давно. Ще місяць тому його візит анонсував голова облдержадміністрації Віталій Бунечко. До цього Зеленський двічі від- відував Житомирщину — ще минулого року: в серпні робив «наганяй» чиновникам в Олевську, а в жовтні разом з Олександром Лукашенком брав участь в українсько-білоруському економічному форумі.

На огляд — три об’єкти

Цього разу для візиту Президента було обрано «глибинку», але не просту, а, сказати б, «зразково-показову». Він приїхав до села Високого (за 35 кілометрів від Житомира), яке є центром однойменної об’єднаної територіальної громади.

В день візиту у Високому всі «стояли на вухах» — тут вже було повно місцевих чиновників, працівників служби охорони Президента, поліцейських. Зеленського очікували у післяобідню пору, адже зранку він полетів до Сум, а вже звідти мав прибути на Житомирщину. Поки ще не настала «готовність № 1», підходжу до Миколи Бардука, Високівського сільського голови.

— Що показуватимете у вашому селі Президенту? — цікавлюся.

— Показати є що, — відповідає Микола Миколайович. — Наша громада — найменша за чисельністю на Житомирщині. Три сільради, лише п’ять сіл, 2500 жителів. Але за п’ять років маємо вже чимало здобутків. Нині хочемо похвалитися Президенту трьома важливими соціальними об’єктами, які відкриваємо. У кожному з них є частка нашого фінансування. Перший об’єкт — це капітально відремонтована будівля гімназії, на що пішло 6,8 мільйона гривень (70% — кошти Державного фонду регіонального розвитку, 30% — наші кошти). Також відкриваємо нову сільську амбулаторію — до речі, першу таку на Житомирщині! Її зведено в рамках програми підтримки сільської медицини за 9,1 мільйона гривень. З них 90% — це державне фінансування, 10% — наше. Зрештою, третій об’єкт збудовано в рамках президентської програми «Велике будівництво». Це багатофункціональний спортивний майданчик біля гімназії. Він обійшовся загалом майже у півтора мільйона гривень, з яких 60% виділив наш місцевий бюджет, а 40% — держава.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 11 вересня 2020