Настав час Президентові розібратися, чому прийняті й зафіксовані його указами рішення РНБО щодо нарощування видобутку газу систематично не виконуються ані урядом, ані НАК «Нафтогаз України»

Державною програмою «20/20» дочірній компанії НАК «Нафтогаз України» — ПАТ «Укргазвидобування» — було встановлено завдання збільшити до 2020 року щорічний видобуток газу до 20 млрд. кубометрів. На реалізацію цієї програми вже витрачено понад 40 млрд. грн., проте щорічний видобуток газу компанією за останні чотири роки не збільшився, а навпаки — фактично зменшився.

Унаслідок невиконання встановлених завдань державі завдано збитків на більш як 100 млрд. грн. Розмір цієї суми є достатньо переконливим аргументом, щоб привернути особливу увагу відповідних контролюючих органів, Кабінету Міністрів, Верховної Ради і навіть Президента України. Проте ніхто із представників вищого державного керівництва не дав належної оцінки цьому очевидному факту зухвалої недбалості, в результаті якої завдано масштабної шкоди бюджету України.

Доречно навести деякі оприлюднені факти бездіяльності наших високопосадовців. Так, Володимир Гройсман на засіданні КМУ ще на початку 2019 року відкрито заявив, що «Укргазвидобування» провалило план із видобутку газу. Проте жодних доручень із ретельного аналізу причин і розробки заходів щодо усунення недоліків і безумовного виконання державних завдань нікому не було дано.

Склалося враження, що такий стан у газовидобувній галузі цілком влаштовує уряд і нібито все рухається за розробленим сценарієм. Замість покарання винних — захмарні винагороди.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 14 липня 2020