Нині на Житомирщині близько 12,5 тисячі дітей, котрі планують вступати до вітчизняних вищих навчальних закладів, складають зовнішнє незалежне оцінювання. Враховуючи особливості цьогорічного тестування, зокрема з метою дотримання безпечної дистанції між абітурієнтами, в області до 51 збільшено кількість пунктів із проходження ЗНО в загальноосвітніх і вищих навчальних закладах.

— Основна сесія ЗНО розпочалася 25 червня із тестування дітей із математики, — розповів заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Сюравчик. — Станом на 7 липня через підвищену температуру тіла у Житомирі та Новограді-Волинському по одному учаснику не були допущенні до тестування з української мови. Ці діти автоматично візьмуть участь у додатковій сесії. Загалом явка абітурієнтів на пункти для проходження тестування за підсумками трьох предметів коливається в межах 74 — 83 відсотків.

Микола Кирилович розповів, що Міністерство освіти і науки України за фінансової підтримки посольства Швейцарії в Україні, компанії «УкрГазВидобування», представництва громадської організації ЮНІСЕФ в Україні укомплектувало всі пункти для складання ЗНО в нашій області засобами індивідуального захисту. Отже, всі вимоги головного санітарного лікаря України щодо проведення ЗНО виконано. Загалом служби, що були залучені до підготовки та проведення ЗНО, з відповідальністю поставилися до виконання покладених на них завдань. Це стосується організації збереження тестових матеріалів, підвезення абітурієнтів до пунктів тестування, забезпечення громадського порядку тощо.

Микола Сюравчик, котрий під час ЗНО представляє Український центр оцінювання якості освіти, поділився враженнями від організації роботи на пункті з тестування в Бердичівському міському ліцеї № 15.

— Ми маємо певний досвід із організації та проведення ЗНО, — зазначив Микола Кирилович. — Цього року також довели, що можемо злагоджено працювати навіть в умовах карантину. Це стосується, зокрема, й навчального закладу, в якому я був у якості уповноваженої особи від УЦОЯО.

Директор ліцею Ванда Івасюк розповіла, що пункт з проведення ЗНО на базі їхнього навчального закладу цьогоріч відкрив свої двері для абітурієнтів учетверте. Але нинішня підготовка була особливою, адже головними завданнями є не лише належне забезпечення тестування, а й запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Турботу з боку колективу навчального закладу та всіх, залучених до проведення ЗНО, осіб вже 25 червня відчули 225 дітей із Бердичева, Бердичівського та Чуднівського районів у день тестування з математики.

Хвилюється Ванда Леонідівна також про своїх 58 випускників, які складають ЗНО в інших пунктах, адже готували їх до випробувань учителі дистанційно. До речі, минулого року за підсумками ЗНО цей навчальний заклад у рейтингу посів третю позицію в області та сьому — в Україні. Ванда Івасюк переконана, що й цього року результати будуть не гіршими.