Фото з мережі «Фейсбук».
Фото з мережі «Фейсбук».

 

«Гульською міною» історики та пошуковці називають укріплений район, який був споруджений у довоєнні роки в околицях села Гульська Новоград-Волинського району. Проте тепер цей вираз набув іншого смислу. Справжньою «міною», яка вибухнула, можна вважати ситуацію, що склалася у Гульську минулого тижня.

На трасу — з протестом

У середу, 17 червня, десятки жителів селища перекрили міжнародну трасу Київ — Чоп у Новоград-Волинському районі. Люди з плакатами в руках походжали пішохідним переходом, вимагаючи приєднати їхнє селище до Новоград-Волинської ОТГ.

Здавалося б — у чому проблема? Адже ще торік мешканці Гульська на зборах висловилися за приєднання їхнього села до Новоград-Волинської міської ОТГ. Після цього були неодноразові засідання комісій та сесій в обох населених пунктах. Зрештою, 27 лютого цього року було прийнято рішення Новоград-Волинської міської ради № 871 — щодо добровільного приєднання села Гульська до Новоград-Волинської міської ОТГ. Тоді ж було утворено Гульський старостинський округ у складі Новоград-Волинської ОТГ. Так що Гульськ фактично вже був «прив’язаний» до Новограда.

Але біда, як мовиться, прийшла, звідки не чекали — з Києва. 12 червня Кабмін затвердив склад усіх об’єднаних територіальних громад України. І в цьому плані півторатисячний Гульськ чомусь опинився не в Новоград-Волинській міській ОТГ, а в… сусідній маленькій Стриївській сільській громаді!

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 23 червня 2020