Нещодавні страшні пожежі на півночі нашої області змусили багатьох згадати подібну торішню природну катастрофу в далекій Австралії. Тамтешні грандіозні лісові пожежі спричинили не лише знищення величезних лісових масивів, а й загибель багатьох диких тварин.

А які звірі стали жертвами вогню в поліських лісах? І як вплинули пожежі на ареал їх проживання? Про це ми розпитали фахівців.

Лісівники щиро зізнаються, що ще донині визначають масштаби природного лиха. Попередньо урядовцями була озвучена цифра в 7800 гектарів — такою була площа пожеж на півночі Житомирщини. «Але рівень спалення був не скрізь однаковим, — пояснює Наталя Горай, спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства. — Десь вогонь пройшов лише по низу, а десь випалив ліс повністю. Тож зараз ми вивчаємо і досліджуємо — скільки лісу постраждало…».

Стосовно диких тварин, які загинули внаслідок пожеж на півночі області, то точного їх числа не назве ніхто. І це зрозуміло. «В деяких лісових кварталах було справжнє вогняне пекло, де згоріло повністю все, — каже Роман Логвінчук, начальник сектора лісового та мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства. — Нині наші працівники обстежують території, якими пройшов вогонь. На щастя, поки не виявлено загиблих крупних копитних — косуль, кабанів, лосів чи оленів. Це означає, що ці тварини, вочевидь, встигли втекти від пожеж в інші лісові угіддя. А ось хто найбільше став жертвою вогню, так це зайці та птахи. Обходячи згарища, лісники в ці тижні знаходять багато загиблих зайченят, які просто не зуміли вибратися з вогняних пасток. Окрім того, згоріли чимало лісових птахів, у яких саме триває період гніздування».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 29 травня 2020