Фото автора.
Юна учасниця фестивалю Людмила Харченко. Фото автора.

У  Житомирі вперше відбувся фестиваль-ярмарок ялинкових прикрас та новорічних подарунків «Різдвяне диво», покликаний не лише представити ручні вироби близько 20 майстрів сучасного та народного мистецтва, а й подарувати городянам і гостям міста незабутні враження й святковий настрій.

Відвідувачі були у захваті від тієї краси, що побачили. Вони мали можливість не лише помилуватися виробами, а й придбати у подарунок. Діти та дорослі щиро дякували організаторам фестивалю — громадським організаціям «Творчість України» й «Територія творчих ідей» за можливість зануритися у дивовижний світ новорічно-різдвяної казки, створеної руками талановитих людей.

– У нас в державі багато проблем, — сказала голова громадської організації «Творчість України» Валентина Романюк. — Дітям важко весь час сприймати лише негативні новини. Тому ми намагалися відгородити малечу від негативу хоча б у святкові дні. Провести фестиваль планували ще п’ять років тому. Але через ряд об’єктивних причин дату постійно переносили. Цього року на нашу пропозицію провести фестиваль у стінах обласного академічного театру ляльок відгукнувся його директор та художній керівник Леонід Мисечко. Наші майстрині старанно та з любов’ю створили своїми руками святкові подарунки на будь-який смак.

Майстри новорічно-різдвяної краси.
Майстри новорічно-різдвяної краси.

Співорганізатор фестивалю, голова громадської організації «Територія творчих ідей» Віра Чередниченко представила іграшки, зв’язані гачком: символ Нового року — мишок, оленів та різдвяні кульки, виконані в техніці «Петриківський розпис».

Майстриня Зоя Вітер завітала на фестиваль із прикрасами для жінок, виготовленими з бісеру та стрічок. Спеціально до Новорічно-Різдвяних свят із паперу, стрічок Зоя Дмитрівна виготовила янголят і ялиночки. Серед святкових сувенірів Людмили Темборської — алмазна мозаїка, букети з цукерок, скриньки для прикрас, обереги сакральної геометрії.

На фестивалі бажаючі могли всією родиною сфотографуватися, долучитися до участі в майстер-класах із виготовлення новорічно-різдвяних виробів.