Овруцькі школярі з японськими друзями.
Овруцькі школярі з японськими друзями.

 

У травні «Житомирщина» розповідала про те, як учні Овруцької ЗОШ № 3 у творчому змаганні виборювали право на мандрівку до Японії в рамках проекту «Обмін культур: Україна — Японія — 2019», здійснюваного благодійним фондом «Заложники Чорнобиля» та фундацією «ЧеФуКо». Наприкінці серпня переможці конкурсу Анастасія Конончук, Світлана Хоміч, Денис Хоменко та Ростислав Чорнокнижний разом із головою фонду «Заложники Чорнобиля» Євгенією Дончевою відвідали цю дивовижну країну.

Третій рік поспіль наші юні земляки подорожують до Країни, де сходить Сонце, на запрошення фундації «ЧеФуКо». Японські благодійники щонайперше ставили собі за мету допомагати дітям усього світу, які зазнали лиха від радіоактивних катастроф і трагедій, починаючи від дітей префектури Фукусіма й тих, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи. Засновник «ЧеФуКо» пан Асаї каже, що «Думаючи про дітей усього світу, ми намагаємося інакше подивитися на людську цивілізацію, воскресити бажання та мрії всіх людей».

За справу взялися дорослі, налагодивши дружні відносини двох благодійних фондів, а продовжили її діти. Акцію «Різдвяна листівка» започаткував на підтримку дітей Фукусіми фонд «Заложники Чорнобиля», а невдовзі вже японські діти і їхні батьки та наставники вітали наших земляків.

І от уже третя дитяча делегація Житомирщини, цього року із Овруча, відвідала Японію. Як розповіла голова благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» Євгенія Дончева, школярі звичайно ж побували в Токіо, але головною метою мандрівки було знайомство з ровесниками в префектурі Фукусіма, зокрема школярами молодшої школи міста Одака та католицької — «Веселковий світ». Мали вони також зустріч із мером міста Мінамісома.

Особливу відповідальність і гордість діти відчували від того, що їм була надана можливість посадити сакури на Алеї Пам’яті, що є символом продовження життя в селищі, яке було знищене цунамі. А в центрах і музеях вони дізналися про те, як сталася трагедія на Фукусімі і як ті, кому вдалося вижити, долають наслідки трагічного лиха.

Різноманітна насичена культурна програма перебування в Японії включала багато екскурсій, зустрічей, знайомство з традиційною культурою країни і звичайно ж купання в океані й гарячих джерелах. А спілкування з однолітками й студентами було таким щирим і невимушеним, що не відчувалося жодних мовних перепон.

Не обійшлося й без відвідин пожежної частини міста Мінамісоми, адже дружба між українськими і японськими вогнеборцями випробувана вже впродовж багатьох років. Дітям не лише показали техніку, а й розповіли, як треба діяти під час землетрусів і цунамі.

Подорожуючи, овруцькі школярі не лише дивилися, слухали, а й самі демонстрували свої таланти, обдаровували нових друзів сувенірами, зокрема чарівними ляльками-мотанками і пригощали українським борщем та гречаною кашею. Додому ж вони привезли незабутні враження й від столиці. Технічні досягнення Японії їм відкрилися в унікальному виставковому павільйоні «teamLab Planet Tokyo», характер неповторного мегаполісу — на велелюдних вулицях, а доброзичливість японців — у кожному дні перебування в країні, яка подарувала їм радість чудової подорожі. «Щаслива дитина, — сказала Євгенія Дончева, — є запорукою майбутнього країни. Саме цей девіз є головним мотивом співпраці української та японської сторін, а дітям України можливістю побачити світ».

 

Погода

Фотоетюд

Фото14022020

Спогад про торішній сніг.

Фото Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки