Фото автора.
Фото автора.

 

 У другі вихідні вересня Житомиру виповнилося 1135 років. Цю дату містяни святкували протягом кількох днів на різних майданчиках.

У суботу, 14 вересня, відбулося відразу кілька фестивалів. Біля водонапірної вежі, яка стала одним із символів міста, благодійний фонд «Надія Є» за підтримки місцевої влади провів V Міжнаціональний фестиваль «Житомирська вежа — 2019». Серед учасників — виконавці народної та естрадної пісні, музиканти, хореографічні колективи, майстри художнього слова та інші.

У цей час в іншій історичній частині міста, на Замковій горі, проходило спортивно-кулінарне шоу від фіналіста шоу «МайстерШеф — 6» Олега Ковальчука. Гості заходу мали змогу долучитися до майстер-класів відомих кухарів і спортсменів. Зокрема, серед запрошених — ресторатор Анатолій Лук’янчук, учасник «МайстерШеф — 6» Коба Кравеішвілі та цьогорічна чемпіонка України з фітнес-бікіні Ольга Волконська. Вони ділилися своїми секретами здорового харчування. Наймолодші житомиряни активно долучалися до запропонованих організаторами ігор, майстер-класів, конкурсів.

Всеукраїнський фестиваль військових духових оркестрів «Ми — єдині!» відбувся на головному майдані міста — Соборному. Вже вп’яте до Житомира з’їхалися одні з кращих оркестрів країни, а подивитися й почути їхні дивовижні виступи зійшлися тисячі житомирян та гостей міста. Цьогоріч участь у фестивалі взяли 16 духових оркестрів. А завершився суботній вечір концертом українських гуртів «КАZКА» та «Цвіт Кульбаби».

Основні святкові заходи у неділю відбувалися на вулиці Михайлівській. Тут діяли відразу кілька майданчиків і звідусіль лунала музика від професіоналів-солістів чи цілих оркестрів. До міста з’їхалися й чимало талановитих вуличних музикантів із різних куточків України, які дарували перехожим свої музичні вітання. Позитивного настрою додавали й артисти театру живих скульптур і театру на ходулях (колектив «Гротеск», м. Херсон). Вечірня програма «Культурна версія» розпочалася з барабанного шоу від DrumArt Show (м. Київ), а останній акорд у святкуванні поставив композитор, піаніст-віртуоз, володар Голлівудської премії імпровізаторів та статусу Yamaha Artist Євген Хмара.