Таким був вхід на стадіон «Динамо» у 1924 році.
Таким був вхід на стадіон «Динамо» у 1924 році.

Останнім часом у нашої місцевої влади чомусь не знайшлося часу або бажання, щоб відзначити багато пам’ятних подій, які вплинули на розвиток спорту не лише в Житомирі та області, а й в Україні.

Так, наприклад, минуло 140 років від дня заснування першого шахового гуртка в Житомирі, що відіграв значну роль у створенні відомої на весь світ Житомирської шахової школи.

95 років тому було засновано баскетбол у містах Житомирі та Бердичеві, історія якого налічує чимало яскравих сторінок. У Бердичеві цей вид спорту започаткували брати Андрій та Сергій Павшини, у Житомирі — Вадим Снетенчук, перший житомирянин — член збірної команди України, рекордсмен України з легкої атлетики 1922—1929 років. Перший офіційний баскетбольний матч відбувся влітку 1924 року під час проведення першої Бердичівської олімпіади. Тоді чоловіча збірна міста перемогла команду Третьої кавалерійської дивізії з рахунком 13:2.

Вихованці секції з важкої атлетики та боротьби у 1925 році.
Вихованці секції з важкої атлетики та боротьби у 1925 році.

Найбільшого поширення баскетбол набув у 1928 році. Лише в Житомирі налічувалося 19(!) баскетбольних команд. Грали в баскетбол у Новограді-Волинському, Коростишеві, Радомишлі, Баранівці, Мархлевську (Довбиш).
Із відкриттям у 1948 році відділення баскетболу в Житомирській ДСШ розпочався новий етап розвитку баскетболу на Житомирщині. Під керівництвом Едуарда Бочковського була створена сильна команда (пізніше її тренуватиме Георгій Демб). Найбільшого успіху зі складу тієї команди досягли чемпіон світу Геннадій Чечуро та Ігор Турчин. Правда, Ігор Євдокимович змінив спеціалізацію і як гандбольний тренер досяг найвищих вершин, був визнаний найкращим у світі тренером ХХ століття.

На жаль, забули й про 95-річчя створення в Житомирі фізкультурно-спортивного товариства «Динамо». Значні ж досягнення динамівців за всю історію існування товариства заслуговують на те, щоб про них згадувати та популяризувати як приклади, гідні наслідування.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 06 вересня 2019

Вихованці спортивного гуртка (1923­1924 р.р.).
Вихованці спортивного гуртка (1923­1924 р.р.).