Фото автора.
Фото автора.

 

На теренах Дубовецького лісництва ДП «Коростишівське лісове господарство» відбувся черговий, 22-ий обласний конкурс-змагання вальників лісу. Найвправніші представники лісозаготівельної сфери області продемонстрували свою майстерність. Вони змагалися в таких сегментах (етапах) як звалювання дерев, відокремлення сучків, монтування нового ланцюга бензопили, розкряжування стовбура комбінованим різом. Окремо проводився й традиційний конкурс «Найерудованіший лісоруб року». Змагання були насичені, експресивні та, звичайно ж, цікаві.

Якщо заглибитись в історію, то відомо, що перший обласний конкурс вальників лісу проходив на теренах Ємільчинського держлісгоспу більше 20 років тому. А забезпечував його організацію і проведення тодішній директор Ємільчинського держлісгоспу Валентин Ейсмонт. Так сталося, що через два десятиліття він продовжив цю естафету вже у Коростишеві, де очолює нині держлісгосп.

— З того часу змінилися лише обладнання й технології, — розповідає Валентин Севастянович, — атмосфера і організація змагань залишились майже незмінними. Зрозуміло, що із часом вдосконалюються майстерність, професіоналізм лісорубів; вони освоїли сучасну техніку, новітні технології лісозаготівель і все це можуть наочно продемонструвати. А ми, у свою чергу, повинні достойно оцінити зрілий рівень майстерності кращих фахівців лісозаготівельної справи і пропагувати це як досвід, корисний для подальшого розвитку лісової галузі.

Є в цьому ще один позитивний момент, адже ми пропагуємо сучасні робочі професії. Зараз дуже необхідно підвищувати їх роль і привабливість, інакше професійного лісівника в подальшому підготувати буде важко. Відомо, що робота лісоруба нині є не лише віртуозною, але часом і небезпечною. Отож доводиться роками готувати, я б сказав, плекати кожного вправного майстра лісової справи.

Варто також зазначити, що нинішній обласний конкурс — це частина всеукраїнського, а дещо згодом — і міжнародного конкурсу вальників лісу. Його ми проводимо за міжнародними стандартами. Ясна річ, що окрім всіх важливих критеріїв змагальності основною залишається безпека праці кожного учасника. Ми проводимо необхідні навчання і тренування персоналу, щоб кожен наш працівник знав і пам’ятав основні правила і нормативні вимоги щодо безпечних умов праці в лісовому виробництві, бо в кожного є сім’я, є родина, яка його вдома щодня чекає.

Самі ж змагання несуть в собі значний професійний ефект, адже тут змагаються не лише лісопідприємства і люди, а, насамперед, їх кваліфікаційні рівні, професійні вміння і, звичайно ж, нові технології. Як бачимо, деякі сьогоднішні учасники змагань із деревиною працюють дуже витончено і навіть ювелірно, — зауважив очільник Коростишівського держлісгоспу.

В підсумку, суддівська комісія на чолі із головним суддею, заступником начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимиром Мазарчуком підрахувала бали і визначила переможців. Перше місце у цьогорічному обласному конкурсі вальників лісу зайняла команда ДП «Зарічанське лісове господарство» (керівник В.Г.Зарічний); другу сходинку посіли лісоруби ДП «Баранівське лісомисливське господарство» (керівник А.О.Остудімов); третє місце дісталось лісівникам Житомирського держлісгоспу (керівник Р.А.Карчевський).

Переможці отримали заслужені подарунки і нагороди.

 

Погода

Фотоетюд

Фото27032020

Стомився Мурчик писати й читати...

Фото Валентини ПАРХОМЧУК.с. Фасова Хорошівського району.

Лінки