Фото автора.
Фото автора.

 

Про найвищий гірський масив і однойменну вершину Африки — Кіліманджаро — ми чули не раз. Висота гори Кіліманджаро над рівнем моря становить 5895 метрів. Із 1902 по 1918 роки вона мала назву вершина Кайзера Вільгельма. Вважають, що 11 травня 1848 року Кіліманджаро відкрив німецький пастор Йоганнес Ребманн.

Наприкінці травня минулого року 20 ентузіастів із Житомира вирішили підкорити найвищу вершину Африки — пік Ухуру. З міжнародного аеропорту «Бориспіль» наш курс лежав на Доху — місто на узбережжі Перської затоки, найбільше місто та столицю арабського емірату Катар.

1 червня прибули до Кенії, потім — на Кіліманджаро. Отримали дозвіл на відвідування парку та зареєструвалися у службі порятунку. Гід повідомив нам про те, що Ухуру — гора підступна, підкорюється не всім. Гору осилять лише ті, хто вірить у свою перемогу. Міцна спина, тверді ноги в горах дуже стануть у нагоді.

Знайомимося з національним парком Танзанії. Пишна рослинність, обвита ліанами, вразила нас. Побачили білку сіруватого кольору, з довгим хвостом, меншу за нашу руду білку. Вона стрибала на веранді, не звертаючи на нас жодної уваги. Симпатичні мавпочки сиділи зверху на даху й уважно спостерігали за туристами. В однієї туристки вихопили пакет із солодощами...

У парку не можна нести із собою екзотичні фрукти в пакетах. У мавп прийом відпрацьований до автоматизму — одна видирає пакунок із рук, десяток інших вмить визбирують все на дорозі. Мавпи задоволені, а ті в кого відібрали пакет, — не дуже. Навіжені мавпи гасають повсюди, не даючи можливості спокійно відпочити.

При вході до національного парку впадає у вічі дерев’яний щит, який попереджає, з якими хворобами не слід підніматися на штурм Кіліманджаро. Не можна йти вгору з серцевими захворюваннями, нездоровими печінкою, легенями та нирками. Однак, на оголошення ніхто не зважає, адже ми приїхали всі здорові й прагнемо якнайшвидше підкорити гору.

Наступного дня після інструктажу й підготовки всього туристського спорядження розпочинаємо штурм висот: ворота Мачаме (1800 м), табір Мачаме (3010 м).

Нас супроводжують помічники (шерпи). Тридцятеро шерпів на дванадцять туристів-житомирян. Спочатку було дивно на них дивитися, адже вони на голові носять вантаж, а плечі тримають ще важчу поклажу. Чайові після отримання сертифікатів гарантовані. Тому вони стараються з усіх сил, щоб нашій групі було комфортно підкорювати найвищу африканську вершину.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 16 квітня 2019